×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Izsaka rājienu tiesnesim, kurš attaisnoja par braukšanu reibumā aizturēto sievieti

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien piemēroja disciplinārsodu – rājienu – Limbažu rajona tiesas tiesnesim Kārlim Jansonam, kurš attaisnoja par braukšanu alkohola reibumā aizturēto kādreizējo Ādažu pašvaldības policisti Andru Veipu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Tieslietu ministrijas preses pārstāve Laura Majevska, neminot tiesneša vārdu, aģentūru LETA informēja, ka Tiesnešu disciplinārkolēģija skatīja ar tieslietu ministra 16.janvāra rīkojumu ierosināto disciplinārlietu pret rajona tiesas tiesnesi par tīšu Administratīvo pārkāpumu kodeksa 243.panta 8.daļas, 244.panta un 257.panta 1.daļas pārkāpumu, kas izpaudās neatbilstošā rīcībā pierādījumu vērtēšanā un rīcībā ar izņemto mantu, kā arī par likuma “Par tiesu varu” pārkāpumu, jo bija pārkāpts tiesas pienākums noskaidrot objektīvu patiesību, izskatot jebkuru lietu.

Tiesnešu disciplinārkolēģija tiesnesim piemēroja rājienu.

Tāpat šodien bija paredzēts izskatīt ar pilsētas tiesas priekšsēdētāja 12.janvāra lēmumu ierosināto disciplinārlietu pret pilsētas tiesas tiesnesi par tīšu likuma pārkāpumu tiesas lietas izskatīšanā. Taču lietas izskatīšana tika atlikta uz 20.februāri.

Jau ziņots, ka Vidzemes apgabaltiesa pērn atcēla iepriekš pieņemto Limbažu rajona tiesas spriedumu, ar kuru tika attaisnota par braukšanu alkohola reibumā aizturētā Veipa, vēstīja telekompānijas TV3 ziņas. Vidzemes apgabaltiesa Veipu atzina par vainīgu automašīnas vadīšanā alkohola reibumā un sodīja viņu ar administratīvo arestu uz 13 dienām, 1300 eiro naudas sodu, kā arī autovadītāja tiesību atņemšanu uz četriem gadiem.

Kā vēstīja TV3 ziņas, Jansons, kurš pērn vasarā pieņēma atcelto spriedumu, joprojām strādā savā amatā. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) gan apņēmies no Jansona pieprasīt paskaidrojumus, raidījumam toreiz norādīja ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina.

Jau ziņots, ka Limbažu rajona tiesas tiesnesis Jansons pērn vasarā attaisnoja par braukšanu alkohola reibumā aizturētu sievieti, kura policistiem savu sēšanos pie stūres dzērumā sākotnēji atzina, turklāt šī atzīšanās pat tika nofilmēta ar viedtālruni, iepriekš vēstīja telekompānijas TV3 ziņas.

Uz tiesas sola par automašīnas vadīšanu pusotras promiles reibumā bija sēdusies kādreizējā Ādažu pašvaldības policiste Veipa. Ar tālruni uzņemtajā videomateriālā bija redzams, kā sieviete pēc viņas vadītās automašīnas apturēšanas likumsargiem vairākkārt lūdzas, vai nevar “kaut ko sarunāt”, uz ko saņem noraidošu atbildi. Videomateriālā arī redzams, kā viņa atzīstas, ka pirms sēšanās pie stūres dzērusi. Pēc brīža policisti veikuši testu ar alkometru un sievietes izelpā konstatējuši 1,5 promiles alkohola.

Tomēr, Veipas lietai nonākot tiesā, viņa tikusi attaisnota. Tiesnesis Jansons spriedumā atsaucies uz pretrunām policijas darbinieku liecībās gan par notikušā precīzu laiku, gan citiem apstākļiem. Tiesnesis noticējis Veipas teiktajam, kura viņam apgalvojusi, ka tikai pēc sarunas ar policijas darbiniekiem uztraukuma dēļ iedzērusi liķieri, bet pēc tam vairs nav sēdusies pie auto stūres.

Pretrunīgo spriedumu parakstījušais tiesnesis Jansons uz TV3 ziņu jautājumiem iepriekš atbildēt atteicās, žurnālistes priekšā aizcērtot un aizslēdzot sava kabineta durvis, kā arī vēlāk nereaģējot uz viņas klauvēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+