×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Izsaka uzticību Azarova valdībai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments vakar ar 226 balsīm pret 186 noraidīja opozīcijas ierosināto neuzticības izteikšanu premjerministra Mikolas Azarova vadītajai valdībai.

Pie varas esošā Reģionu partija balsojumā atturējās. Premjers Azarovs solījis veikt izmaiņas valdības sastāvā un atvainojies par demonstrāciju apspiešanu nedēļas nogalē.

Tikmēr Kijevā turpinās plašas demonstrācijas un tūkstošiem cilvēku pulcējušies pie parlamenta, pieprasot prezidenta Viktora Janukoviča atkāpšanos. Par spīti politiskajai krīzei, kas pārņēmusi valsti, Janukovičs devies vizītē uz Ķīnu, kur cer vienoties par aizdevumiem un ieguldījumiem, kas Ukrainai vajadzīgi, lai novērstu saimniecisko krīzi.

Briseles un Maskavas cīņa par ietekmi Ukrainā līdz šim nav palīdzējusi Ukrainai pārvarēt parādsaistību krīzi, un vizītē Ķīnā Janukovičam būs izdevība parakstīt vismaz 20 līgumus par sadarbību ekonomikā un tirdzniecībā. Pekina jau piešķīrusi Ukrainai aizdevumus desmit miljardu dolāru apmērā, taču Kijevai nākamgad jāpiesaista vēl 17 miljardi dolāru, lai norēķinātos par piegādāto gāzi un atmaksātu parādus.

Ukrainas prezidents šobrīd spiests saskarties ne tikai ar opozīcijas spiedienu, bet arī ar aizvien pieaugošo starptautisko tirgu spiedienu, pieaugot bažām, ka Ukrainu varētu pārņemt finanšu krīze. Pieņemoties spēkā satraukumam par valsts finanšu stāvokli, Centrālā banka bijusi spiesta apliecināt Ukrainas iedzīvotājiem, ka viņu noguldījumi ir drošībā, uzsverot, ka nav vajadzības panikā izņemt naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+