×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2012
Drukāt

Izsaka uzticību Bordānam

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima vakar apstiprināja tieslietu ministra amatā līdzšinējo ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Bordānu (Nacionālā apvienība). Ministru prezidents Valdis Dombrovskis savā uzrunā pirms balsojuma norādīja uz Bordāna politisko pieredzi Saeimas deputāta, premjera padomnieka un tieslietu ministra parlamentārā sekretāra amatā.

 

 

“Arī kā profesionāls jurists, kā zvērināts advokāts Bordāna kungs pārzina tieslietu jomu un tāpēc, es domāju, būs labs tieslietu ministrs,” spieda premjers. Viņš arī piebilda, ka jaunā ministra galvenie darbi tuvākajā laikā būs tiesu sistēmas stiprināšana, jo ilgie tiesu procesi kavējot ekonomikas attīstību Latvijā.

Bordāna kandidatūru atbalstīja 59 deputāti – visi klātesošie valdošās koalīcijas pārstāvji un lielākā daļa Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu. Pret bija 19 “Saskaņas centra” pārstāvji, bet deputāts Kārlis Seržants (ZZS) balsojumā atturējās. ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis apgalvoja, ka “zaļajiem zemniekiem” šajā jautājumā bija brīvais balsojums: “Pirms Saeimas sēdes mums frakcijā bija tikšanās ar ministru, deputātiem bija iespēja viņu iztaujāt. Vērtējot saņemtās atbildes, neredzēju iemeslu, kādēļ viņu neatbalstīt.” ZZS ar tieslietu ministru esot pārrunājuši ebreju restitūciju jautājumu, gaidāmo sadarbību starp TM un Saeimas Juridisko komisiju, stāvokli soda izciešanas vietās.

Tomēr pirms balsojuma koalīcijas pārstāvji nejutās īpaši droši par pozitīvu iznākumu. Vairāki pozīcijas deputāti, piemēram, Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP), Vineta Poriņa (NA), Valdis Liepiņš (RP), Janīna Kursīte (“Vienotība”) un bezpartijiskais Klāvs Olšteins, bija devušies ārvalstu braucienos. Tādēļ, lai nodrošinātu koalīcijas trauslo balsu vairākumu, no slimības gultas uz Saeimas sēdi bija ieradies RP līderis Valdis Zatlers, kurš pirms pāris nedēļām pārcieta prostatas vēža operāciju. Kaut arī eksprezidents staigāja ar nelielām grūtībām, viņš bija možs un labā noskaņojumā. “Pats galvenais taču, ka galva man labi strādā,” sēdes starplaikā viņš jokoja ar žurnālistiem. Zatlers arī pauda pārliecību, ka atgriešanās politiskajā darbā viņa atveseļošanās procesam nākšot tikai par labu.

 

Deputāts Kārlis Seržants (ZZS), kurš uzticības balsojumā atturējās, savu nostāju pamatoja ar tieslietu ministra nepārliecinošām atbildēm par nepieciešamajām izmaiņām ieslodzījuma vietu sistēmā.

 

Pēc Seržanta novērojumiem, Ieslodzījuma vietu pārvalde pēdējos piecus gadus atteikusies no iesāktās virzības uz humānu un demokrātisku iestādi, tā vietā kļūstot par arvien represīvāku un necaurspīdīgāku iestādi.

Premjers Dombrovskis pēc Saeimas sēdes izteica gandarījumu par to, ka tieslietu ministrs saņēmis uzticību ne tikai no koalīcijas partneriem, bet arī opozīcijas pārstāvjiem. Viņš sava kabineta jaunākajam loceklim novēlēja veiksmīgi strādāt pie tiesiskuma nostiprināšanas un tiesu sistēmas darbības pilnveidošanas.

Nacionālā apvienība līdzšinējo Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru Bordānu tieslietu ministra amatam izvirzīja pēc tam, kad šo amatu pameta iepriekšējais ministrs Gaidis Bērziņš (NA). Par galveno demisijas iemeslu tika minētas domstarpības ebreju restitūcijas jautājumos. Šobrīd koalīcijā panākta vienošanās, ka ebreju īpašumu jautājums vispirms tiks risināts politiski – Saeimas frakciju līmenī. J. Bordāns pauda pārliecību, ka pārējos darbus un attiecības varēs veiksmīgi “sākt risināt no sākuma”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+