Kultūra
Māksla

Izsakot neuzticību kuratorei, Gints Gabrāns izvāc savu darbu no Purvīša balvas izstādes0


Gints Gabrāns
Gints Gabrāns
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Es pārtraucu finansēt SAN ekspozīciju Purvīša balvas izstādē. Turpmāk iekštelpu instalācija LNMM telpās vairs nebūs apskatāma”, ar tādu ierakstu savā feisbuka profilā pirms dažām dienām dalījies mākslinieks Gints Gabrāns.

Viņš piebilst, ka darbs apskatāms papildinātā realitātē muzeja laukumā, Esplanādē un Rīgā, lejuplādējot aplikāciju SAN vietnē san.lv.

Saistītie raksti

Kā iemeslu savai rīcībai mākslinieks minējis neuzticēšanos izstādes kuratorei: “Pamatā tā ir pilnīgas neuzticības izteikšana Purvīša balvas izstādes kuratorei Daigai Rudzātei.”

Publicitātes foto

Mākslas zinātniece Inga Šteimane G.Gabrāna rīcību turpat feisbukā komentējusi šādi: “Purvīša balvas izstādei ir vajadzīgs budžets un profesionāli izpildproducenti, nevis “kurators”, kas mēģina kaut ko ietekmēt. Izstādes saturu 2 gadus veido PB eksperti, izvēloties darbus, kā arī makslinieki un viņu institūciju, ja tādas bija, kuratori, producējot darbus. Izveidots ir viss, un vienīgais, ko PB izstādes tapšanas procesā nedrīkst darīt – mainīt darbu vai uzspiest “savu redzējumu”, turklāt no zemāka līmeņa pozīcijām, kā tas diemžēl notiek, ja procesā sāk dominēt pr segmenta “domas”.”

LA.lv