Mobilā versija
+4.3°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
13. februāris, 2014
Drukāt

Izskanēs labdarības koncerts Sīrijas bērnu atbalstam

Foto: LETAFoto: LETA

19. februārī Doma baznīcā notiks ekumēnisks aizlūgums un labdarības koncerts “No sirds uz sirdi” Sīrijas bērnu atbalstam, portālu LA.lv informēja “Eiropas Savienības sīriešu asociācija”.

Koncertā uzstāsies Rīgas Doma meiteņu koris Airas Birziņas vadībā un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna un Ivara Cinkusa vadībā. Koncertā skanēs garīgā mūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi. Koncerta laikā tiks aizsākta ziedojumu vākšanas akcija. Par ziedojumiem varēs iegādāties arī bērnu zīmējumus – Jāņa Anmaņa zīmēšanas un gleznošanas studijas audzēkņu radītos darbus. Tādējādi atbalstā Sīrijas bērniem iesaistīsies viņu vienaudži Latvijā

No 2011. gada Sīrija ierauta militāro konfliktu skarbajā realitātē. No vairāk kā diviem miljoniem reģistrēto bēgļu, kas devušies patvēruma meklējumos uz Libānu, Jordāniju, Turciju, Ēģipti un citām zemēm puse ir bērni, no tiem 425 000 – jaunāki par pieciem gadiem. 8000 bērnu kļuvuši par apaļiem bāreņiem, bet vairāk kā trīs miljoni bērnu, kas šobrīd atrodas Sīrijā, zaudējuši pajumti un dzīvo bēgļu nometnēs.

Šis gads starptautiskajā sabiedrībā sācies ar Sīrijas vārdu – 7.janvārī Ženēvā vairākas organizācijas, to starpā UNICEF, UNHRC (ANO Bēgļu aģentūra), “Save the Children” (“Glābiet bērnus”) un “World Vision” (“Pasaules vīzija”) aizsākuši atbalsta akciju “No Lost Generation” (“Nepazaudētā paaudze”), kas aicina pasauli pievērsties Sīrijas bērnu katastrofai.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+