×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Ieilgusī valdības tapināšana izdevīga “Saskaņai” (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Pēc noteiktām pazīmēm jebkādas koalīcijas lielākoties līdzinās uz aprēķina pamata veidotai ģimenei, kur pa dzīvi bez jūtām cieši blakus ejošus laulātos no šķiršanās attur šajā savienībā iegūto materiālo labumu zaudējums. Latvijā šobrīd valdošo partiju triumvirāts gan vairāk atgādina modeli, kurā precētie sakostiem zobiem iet rociņās, jo devuši solījumu palikt kopā, lai netraumētu augošu bērnu. Saudzējamajai radībiņai šajā gadījumā, tēlainības izteiksmi lietojot, vajadzētu būt mūsu valstij, bet realitātē politiķi uzvedas tā, ka bērniņa veidolā pirmkārt atpazīstam varu. Nekā slikta tur nav, ja varu izmanto valsts attīstībai. Uz ļauno pusi iet, kad varas iespējas un sviras tiek izmantotas sīku ambīciju apmierināšanai. To diemžēl vērojam katras jaunas valdības tapināšanā kopš Latvijas neatkarības atgūšanas brīža. Arī tagadējā acīmredzot nebūs izņēmums. Ja gluži svaigi skanēja viens no pirmajiem Māra Kučinska (ZZS) paziņojumiem tūlīt pēc deleģēšanas premjera amatam – ka valdības partneriem savā starpā vispirms lietišķi jāvienojas par nākotnē veicamo, bet deklarācijas, līgumus u.tml. rakstīšot pēcāk – tad veidošanas gaitā process ieguvis jau iepriekš redzētus vaibstus: koalīcijas biedri skaļi skaita krēslus, salīdzina ministriju svarīgumu un darāmo piemin tikai starp citu. Izskatās redzēts, vai ne? Bet nav šovs.

Lai kā negribētos atzīt, bet šis fons ļauj labi izskatīties “Saskaņai”. Varētu sacīt, tā izbauda pozīcijas garo mīņāšanos pie jaunās valdības sliekšņa un jo sevišķi “Vienotības” iekšējos kašķus, kas noteikti atbalsosies reitingos. Nav jābrīnās, ka “Saskaņai” reitingi ar mazām nobīdēm turas apskaužami augsti. Ir jau taisnība, ka pievilcību daļēji nodrošina atrašanās opozīcijā, kur bez atbildības par pieņemtajiem lēmumiem vienmēr rodas iespēja norādīt uz valdošā trijnieka kļūdām. Ņemot vērā tiesiskā nihilisma augsto līmeni un sabiedrības kritisko attieksmi pret varas politiķiem, “Saskaņa” bez lielas piepūles notur savu elektorātu. Kaut gan tajā galvenokārt biedrojas cittautieši, “Saskaņas” prasme atrisināt ģimeniskās domstarpības bez publiskas trauku plēšanas tāpat piesaista labējo partiju nesaskaņu nokaitinātos latviešus. Arī patlaban.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nekad neko nesalīdzināšu ar “Saskaņu” ,ko arī jums neiesaku .Lai viņi paliek tikai reitingu tabulās kā mūžīgs atsvars latviešu interesēm.Kamēr ar visiem saviem trūkumiem būsim skaitliskā vairākumā,mums nekas nedraud.

 2. Visu mūžu balsoju par NA. Tagad atlikusi tikai “Saskaņa”. Pamatoju:
  1) NA ministru kandidāti- politiski neuzticami cilvēki (SAB spriedums par Broku, Naudiņu u.c.- “Saskaņā” tādu nav;
  2) “Vienotība” – tikai plēšanās tikt pie siles, pie tam- ne tikai apēdot konkurentus no citām partijām, kas vēl būtu dabiski, bet iekšpusē ārdoties vēl vairāk kā ar konkurējošām parijām. “Saskaņā” miers un savstarpēja sadarbība;
  3) ZZS – kurš mums piespēlēja prezidentus: V.Zatleru un A.Bērziņu? Princips- liksim amatā vislielākos idiotus- rullē! R.Vējonis- še jums švaks un slimīgs prezidents, mēs tikmēr rakāsimies pa sili!
  4) Gala secinājums: varu “Saskaņai”!

 3. “Lai kā negribētos atzīt, bet šis fons ļauj labi izskatīties “Saskaņai”.” Monika, tu esi vienīgā kam tā izskatās (vai tas saistīts ar to, ka pagātnē biji aktīva komuniste un kā žurnāliste rakstīji labus vārdus par Maskavu?). Pārējo latviešu acīs SC mūžam izskatīsies pretīgi un kangariski, un kolaborantiski.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+