Mobilā versija
+23.2°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Izskatīs Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta koncepcijas pieteikumus

Foto - LETAFoto - LETA

Konkursā par tiesībām izstrādāt XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta koncepciju otrajai kārtai izvirzīti divi pieteikumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Noslēguma koncerta koncepcijai kopumā tika saņemti pieci pieteikumi.

Savukārt konkursā par tiesībām izstrādāt deju lieluzveduma koncepciju saņemts viens pieteikums, un tas virzīts konkursa otrajai kārtai.

Vērtēšanas otrajā kārtā notiks intervijas ar izvirzītajiem pretendentiem.

Konkursos par tiesībām izstrādāt 2018. gada Dziesmu un deju svētku lielāko pasākumu mākslinieciskās koncepcijas tiek meklēta radošā grupa, kuras sastāvā ir viens vai divi mākslinieciskie vadītāji, režisors un scenogrāfs. Izvērtēšanā tiek analizēta pieteikuma iesniedzēja motivācija piedalīties svētku veidošanā, redzējums (vīzija) par pasākumu, kā arī radošās grupas dalībnieku pieredze Dziesmu un deju svētku liela mēroga pasākumu rīkošanā Latvijā un ārvalstīs. Konkursus rīko LNKC.

“Izskanot 2013. gada Dziesmu un deju svētkiem, mēs sākām kārtējo piecu gadu darba ciklu, lai gatavotos 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem, kas noritēs Latvijas simtgades zīmē. Patlaban mūsu darba kārtībā ir noteikt labāko radošo grupu, kura izstrādās nākamo Dziesmu un deju svētku “atslēgas” pasākumu – deju lieluzveduma un noslēguma koncerta koncepciju. Konkursa pieteikumus izvērtē kompetenti kultūras nozares eksperti,” stāsta LNKC direktore Signe Pujāte.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks 2018. gada vasarā.

Pievienot komentāru

Reinis Zariņš: Lai jēga no neērtās sēdēšanas divatā uz pusotra beņķaPēc dažām dienām 28. jūlijā Cēsu festivālā visnotaļ intriģējošs notikums – starptautiski pazīstamā Londonā dzīvojošā latviešu pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesumu, kurā sasauksies "Franka, Mesiāna, Ravela mūzika ar audeklu, krāsu un otām".
Draugiem Facebook Twitter Google+