Ekonomika
Bizness

Izšķērdēti divi gadi un pusmiljons eiro – Latvija “Expo” nepiedalīsies1


SIA “Rīga Architecture Institute” ideja “Ēters” tā arī paliks tikai maketā.
SIA “Rīga Architecture Institute” ideja “Ēters” tā arī paliks tikai maketā.
“Rīga architecture institute” vizualizācija

Pēc tam kad valdība 22. oktobrī sēdes slēgtajā daļā lauza starp Ekonomikas ministriju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) noslēgto deleģēšanas līgumu par starptautiskās izstādes “Expo 2020” organizēšanu Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, vēl atskanēja paziņojumi, ka nekas nav nokavēts un ka tiks sludināts jauns konkurss.

Tiek meklēts risinājums Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubai” – tā pēc valdības sēdes sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”). Tagad skaidrs, ka toreiz neviens nespēja atzīt, ka to vairs nevar paspēt.

 

Izstādes organizatoru prasītais – pabeigt paviljona būvniecību līdz šā gada beigām, pat līdz nākamā gada jūnijam – Latvijai vairs nav iespējams, jo nav pat būvprojekta.

“Šī konkrētā iecere ar metāla konstrukciju izbūvi tehniski ir īstenojama, ja visi darbojas kā Šveices pulk­stenis, ir arī laika buferis,” “LB” pirms divām nedēļām norādīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, “taču… man ir viegla skepse. Jo līdz šim LTRK noteiktos termiņus mēdza kavēt”.

Riski? Būvniecības jaudas AAE, priekšā stāvošais Ramadāna mēnesis, minēja atbildīgais par “Expo 2020”.

Ministrija gatavojusi, Eglīša vārdiem runājot, “divarpus scenārijus uz nākamo valdības sēdi”, bet līdz Ministru kabinetam tie nenonāca.

“Mēs drīz būsim tajā situācijā, kad, tēlaini runājot, lidmašīna būs aizlidojusi uz citu lidostu, bet atpakaļceļam degvielas nepietiek,” viņš “LB” piebilda.

Tagad uz valdības sēdi tiek gatavots lēmums par nepiedalīšanos “Expo”, apliecināja EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko. Budžeta pieņemšanas fons ar ārstu prasībām ir šādam lēmumam piemērots, lai 3,7 miljonus atvēlētu akūtākām vajadzībām.

Ekonomikas ministrija rosināšot pārdomāt, vai valsts dalība tādās pirmsinterneta laikmeta izstādēs kā “Expo” nav novecojusi.

Taču šajā gadījumā valdībai būs jāatzīst, ka izšķērdēti divi gadi un pusmiljons eiro par nerealizēta projekta izstrādi. Līdz ar to būs jāiedarbina tāds pats scenārijs ar tiesu darbiem kā par nenotikušo pārstāvēšanos Milānas “Expo”.

Saistītie raksti

Ministrijas Juridiskā departamenta direktoram Kasparam Lorem uz galda jau stāvot visi dokumenti, lai attiesātu iztērēto budžeta naudu, vēsta kāds cits avots ministrijā.

LA.lv