×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Izšķirošajos štatos Obama apsteidz Romniju par deviņiem procentiem

obama4

ASV prezidents Baraks Obama izšķirošajos štatos apsteidz augstā amata republikāņu kandidātu Mitu Romniju par deviņiem procentpunktiem, liecina jaunāko aptauju rezultāti.

Prezidenta popularitāte pieaugusi, pamatā pateicoties atbalsta kāpumam sieviešu elektorātā, liecina laikraksta “USA Today” un Gelapa pētījumu centra aptauja. Svārstīgajos štatos Obamu atbalsta 51 procentus, bet Romniju 42 procenti vēlētāju. Tikai pirms mēneša Obama šajās pavalstīs no Romnija atpalika par diviem procentpunktiem.

Aptauja veikta Aiovā, Floridā, Kolorādo, Mičiganā, Ņūhempšīrā, Ņūmeksikā, Ohaio, Pensilvānijā, Virdžīnijā, Viskonsīnā un Ziemeļkarolīnā. Svārstīgo štatu vēlētāju izvēle balsošanas dienā kandidātiem var būt lielā mērā izšķiroša. Lielākās pārmaiņas notikušas par 50 gadiem jaunāku sieviešu elektorātā. Februāra vidū šajā elektorāta daļā par Obamu bija gatava balsot mazāk nekā puse aptaujāto, bet tagad viņu atbalsta sešas no desmit aptaujātajām sievietēm. Atbalsts Romnijam šajā elektorāta daļā nokrities par 14 procentiem – līdz 30 procentu līmenim.

Romnijam visspēcīgākās pozīcijas ir par 50 gadiem vecāku vīriešu elektorātā, kur viņu atbalsta 56 procenti vēlētāju, iepretim Obamu 38 procenti. Svārstīgajos štatos vīriešu vidū kopumā Romnijs apsteidz Obamu par vienu procentu, savukārt sieviešu vidū Obama Romniju – par 18 procentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+