×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Izsludina 10 miljonu dolāru atlīdzību par pakistāniešu teroristiskā grupējuma dibinātāja aizturēšanai

terorists

ASV izsludinājušas desmit miljonu dolāru (5,27 miljonu latu) lielu atlīdzību par informāciju, kas palīdzēs notvert Pakistānā bāzētā teroristiskā grupējuma “Lashkar-e-Taiba” (LeT) dibinātāju Hafīzu Mohammadu Sajīdu.

Sajīds atklāti dzīvo Pakistānā, un viņa vadītais grupējums tiek vainots 2008. gada asiņainajā slaktiņā Mumbajā, kur tika noslepkavoti 166 cilvēki. Par informāciju, kas palīdzētu notvert Sajīdu, izsludināta tikpat liela atlīdzība kā par talibu augstāko līderi Mullu Omaru. Lielāku atlīdzību Savienotās Valstis izsludinājušas tikai par starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” līderi Aimanu az Zavahari, par kura notveršanu tiek piesolīti 25 miljoni dolāru.

Vēl 27. martā Sajīds Islamabadā uzrunāja tūkstošiem cilvēku, mudinot Pakistānu neatvērt savu robežu ar Afganistānu NATO un ASV piegāžu konvojiem. Kā teikts ASV paziņojumā par atlīdzības izsludināšanu, Sajīds “tiek turēts aizdomās par vairāku teroraktu izplānošanu, arī par 2008. gada Mumbajas slaktiņu, kas izraisīja 166 cilvēku, tostarp sešu Amerikas pilsoņu, nāvi”.

Saskaņā ar ASV Valsts departamenta pārraudzīto sistēmu atlīdzība tiek izmaksāta par informāciju, kas noved pie aizdomās turamā aizturēšanas un notiesāšanas. Izsludināta arī divu miljonu dolāru liela atlīdzība par informāciju, kas palīdzētu notvert LeT otro augstāko līderi Hafizu Abdulu Rāmanu Maki.

Tikmēr analītiķi jau izteikuši šaubas, vai izsludinātā atlīdzība palīdzēs notvert Sajīdu, jo Pakistānas varasiestādes viņu nenodos, bet, ja to mēģinās izdarīt kāda privātpersona, tā kļūs par uzbrucēju mērķi. Mēnesi pēc Mumbajas slaktiņa Sajīdam tika noteikts mājas arests, taču 2009. gadā viņš tika atbrīvots, un arī Augstākā tiesa gadu vēlāk apstiprināja šo lēmumu, norādot, ka nav pietiekamu pierādījumu viņa aizturēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+