×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Izsludina 22. Baltijas Baleta festivāla programmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šā gada pavasarī – no 7. līdz 24. aprīlim – jau 22. reizi norisināsies Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls, skatītājiem piedāvājot izrādes Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī, informē rīkotāji.

Festivāla devīze joprojām ir “No klasikas līdz avangardam”, savukārt šā gada tēma ir “Mīlestība”, lai pasaulē un cilvēkos vairotu labo, skaisto, cildeno un mūžīgo.

Kā informē festivāla direktore Lita Beiris, šā gada festivāla īpašie viesi ir Pekinas Dejas teātris un Džordāno Čikāgas džeza dejas kompānija. Tāpat festivāla programmā paredzēts tradicionālais atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā (t/c ORIGO), festivālam veltītā izstāde Galerijā Centrs, Zviedrijas kino vakars kā arī citas aktivitātes.

Jāpiebilst, ka tieši Pekinas Dejas teātra avangarda baleta programma, kas 24. aprīlī būs skatāma Latvijas Nacionālajā operā, ir šā gada festivāla galvenā izrāde, un sadarbība ar šo kompāniju iekļaujas Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas Zīda ceļa platformas lokā, sekmējot valstu kultūras atpazīstamību. Baudīt šo izrādi būs iespējams arī 23.aprīlī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS. Abās izrādēs skatītājiem tiks piedāvātas pasaulē atzītās ķīniešu horeogrāfes Vangas Juaņjuaņas jaunākās horeogrāfijas “Farewell shadows”, “Poison” un “Nightingale and the Rose” (pēc Oskara Vailda darba motīviem).

Savukārt 1963. gadā dibinātā Džordāno Čikāgas dejas kompānija ir Amerikas oriģinālā džeza dejas kompānija, kas apbur skatītājus dažādās pasaules valstīs ar spēcīgu dinamiku un daudzveidīgu repertuāru. Noskatīties viņu priekšnesumus varēs 9. aprīlī Preiļu novada Kultūras centrā, 11. aprīlī Ventspils teātra namā “Jūras Vārti”, 13. aprīlī Rīgas Kongresu namā, tāpat paredzēts, ka 10. aprīlī notiks Čikāgas deju kompānijas baletmeistara vadītā meistarklase dejotājiem un baleta māksliniekiem.

Šā gada festivāla īpašais pārsteigums būs itāliešu horeogrāfes Benedetas Capanas izrāde “Saknes” – veltījums viņas vecmāmiņai, kādreizējai Latvijas baleta solistei Mirdzai Kalniņai. Šī izrāde notiks 23. aprīlī Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts”.

“Un, protams, jau tradicionāli notiks festivāla Atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā t/c ORIGO, kas šogad ieplānots 7. aprīlī. Tajā skatītājiem tiks piedāvāta mūzika, dziesma un deja,” uzsver festivāla direktore Lita Beiris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+