Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Izsludina 5. konkursu jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums”

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau piekto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu “AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums”, portālam LA.lv pavēstija “Zemnieku sareimas” sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Liepniece.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.

Pieteikšanās konkursam ilgs no 2. jūnija līdz 4. jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi “Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lauksaimnieku Jaungada ballē, 2015. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Visi konkursa finālisti saņem veicināšanas balvu – dalību Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Konkursa žūrijas sastāvs:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte,
Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece,
Anita Pirktiņa, žurnāla “AgroTops” galvenā redaktore,
Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore,
Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore,
Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks,
Evija Gunika, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore,
Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs,
Raitis Ungurs, Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010. gadā. Gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuvuši Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+