×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Izsludina gadskārtējo Soduma balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau otro gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, portālu LA.lv informēja Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir liktens dāvana.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro (3000 latu). Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2014. gada 13. maijā Ikšķiles tautas namā. Vienlaikus iekštelpās tiks atklāta izstāde “Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums” (autores Ieva Zībārte, Brigita Bula, Nora Ikstena), kas tapa 2012. gadā ar Baltic International Bank un Ikšķiles domes atbalstu. Izstāde Ikšķiles tautas namā būs apskatāma līdz 16. jūnijam, kad Ikšķilē pirmoreiz tiks svinēta “Ulisam” veltītā starptautiskā Blūmdiena.

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2013. gada marta līdz 2014. gada martam, trīs eksemplāros līdz 1. aprīlim iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras un sporta pārvaldes vadītāju Dzintru Čudari pa mobilo tālruni 29102541 vai e-pastu: dzintra.cudare@ikskile.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+