×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Izsludina grozījumus operas likumā

foto - Letafoto - Leta

Valsts prezidents izsludinājis grozījumus Latvijas Nacionālās operas likumā, kas paredz paplašināt valdi līdz trim cilvēkiem, kuru jāieceļ līdz 31. decembrim, liecina publikācija Latvijas vēstnesī.

Kultūras ministrijai konkurss uz operas valdes locekļu amatiem jāizsludina ne vēlāk kā 30. jūnijā, bet jauna valde jāieceļ līdz gada beigām.

Šobrīd operai ir direktors un Kultūras ministrija uzskatīja, ka tas nav labākais pārvaldes modelis.Operu kopš 1996. gada vada Andrejs Žagars. Saskaņā ar likuma grozījumiem, arī viņam būs jāpiedalās atklātā konkursā uz valdes locekļa amatu, ja viņš vēlēsies darbu turpināt.

Grozījumi paredz, ka valdes loceklis, kurš pildījis valdes locekļa pienākumus divus pilnvaru termiņus pēc kārtas, ir tiesīgs pretendēt uz valdes locekļa amatu arī nākamajam pilnvaru termiņam, piedaloties atklātā konkursā uz valdes locekļa vietu.

Vienlaicīgi likums nosaka, ka operas valdes locekli amatā var iecelt atkārtoti uz jaunu termiņu. Šādā gadījumā atklātu konkursu uz attiecīgā valdes locekļa amatu nerīko.

Par Nacionālās operas valdes locekli var būt persona: kura ieguvusi augstāko akadēmisko vai profesionālo izglītību, izņemot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību; kurai ir piecu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā un kurai ir zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību; kura brīvi pārvalda valsts valodu un vismaz divas svešvalodas; kurai ir zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu; kurai ir nevainojama reputācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+