×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Izsludina Ineses Galantes papildkoncertu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ņemot vērā to, ka izpirktas gandrīz visas biļetes uz koncertu «Ziemassvētku prelūdija”, Ineses Galantes Fonds kopā ar vies-māksliniekiem izsludina papildkoncertu sestdien, 21. decembrī, pulksten 15:30.
Turklāt Latvijas ģimenēm Ineses Galantes fonds dāvina atlaidi Ziemassvētku koncerta biļetēm (atlaide – pērkot 4 un vairāk biļetes).

Šis būs pirmais koncerts ciklā «Inese Galante un draugi»; cikls turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.
Koncertā «Ziemassvētku Prelūdija» uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris.
Koncerta programmā būs J. S. Baha, G. F. Hendeļa, A. Vivaldi, Ā. Adāna, F. Šūberta, S. Franka, A. A. Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.
Ziemassvētku koncerta draugi ir akciju sabiedrība OlainFarm, informatīvais atbalsts – MixFM Grupa, Latvijas Radio 3, LETA, Petits, Rīgas Viļņi, Otkritij Gorod, kā arī Grand Palace Hotel, Avalon Hotel, Stenders, Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi
DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija
Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības
P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013. gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.
BONITA HYMAN, Mecosoprāns, ASV
Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena dzimusi Ņujorkā.
Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Théâtre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.
Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž.Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) DŽ. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J.F.Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

RAMON JAFFE, Čells, Vācija
Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.
Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis
labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.
Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.
Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”). Kamermūzikā spēlējis kopā ar I. Vermillion, Y. Bronfman, A. Mustonen, A. Frölich, F. Leleux, V. Mendelssohn, J. Rachlin, W. Fuchs, M.P. Langlamet, B. Schmid, E. Bashkirowa, G. Causse, and N. Znaider.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+