×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Izsludina konkursu jaunām filmām

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Nacionālais kino centrs (NKC) izsludinājis divus konkursus, paredzot finansējumu filmu projektu attīstīšanai un debijas filmu ražošanai, informē LNKC speciāliste Astra Spalvēna.

Filmu projektu attīstīšanas konkursa mērķis ir atbalstīt animācijas filmu, dokumentālo filmu un pilnmetrāžas spēlfilmu projektu attīstīšanu, tostarp scenāriju rakstīšanu, tēmu izpēti, tēlu un vizuālo risinājumu izstrādi, veicinot Latvijas filmu tematisko, žanrisko un māksliniecisko daudzveidību. Konkursa finansējums ir 130 299 eiro, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% jeb 29 969 eiro, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 23 454 eiro un pilnmetrāžas spēlfilmu projektiem 59% jeb 76 876 eiro.

Pirmo reizi tiek izsludināts konkurss, kura mērķis ir atbalstīt debijas filmu veidošanu, finansējot Latvijas jauno režisoru dokumentālo filmu, īsmetrāžas spēlfilmu un īsmetrāžas animācijas filmu ražošanu, veicinot jauno autoru profesionālo un radošo izaugsmi, kā arī ilgtspējīgu Latvijas filmu nozares attīstību. Debija šī konkursa izpratnē ir pirmais režisora attiecīgā filmu veida projekts, kas tiek veidots Latvijas producējošā kompānijā un nav kādas izglītības iestādes ieskaites darbs.

Konkursa finansējums ir 186 142 eiro, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% 42 813 eiro, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 33 506 eiro un spēlfilmu projektiem 59% jeb 109 823 eiro.

Projekti jāiesniedz līdz šā gada 29. maijam plkst.12. Ar konkursu nolikumiem var iepazīties NKC mājaslapā “www.nfc.lv”, kā arī NKC birojā.

Šogad plānots izsludināt arī konkursu par līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu veidošanai Latvijā, kā arī konkursu Latvijas filmas valsts simtgadei 2014. gada projektu izstrādes atbalstam un Latvijas filmu izplatīšanas atbalsta konkursu ar mērķi veicināt Latvijas filmu regulāru, ģeogrāfiski plašu un daudzveidīgu demonstrēšanu Latvijā un tās diasporā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+