×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2013
Drukāt

Izsludina konkursu uz simfoniskā orķestra valdes locekļa amatu

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekļa amatu, liecina informācija “Latvijas Vēstnesī”.

Uz amatu var kandidēt pretendenti, kuriem ir augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība .

Kandidātiem jābūt trīs gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, zināšanām un izpratnei par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, kultūras un īpaši par mūzikas nozari. Norādīts, ka pretendentiem jābūt izcilām latviešu valodas zināšanām un brīvi jāpārvalda divas svešvalodas, jāpiemīt teicamām komunikācijas un sadarbības prasmēm, stratēģiskai un radošai domāšanai, tāpat jābūt apveltītam ar darba organizācijas un vadības prasmēm.

Konkursa pretendentiem 20 laikā no paziņojuma publicēšanas dienas “Latvijas Vēstnesī'” Kultūras ministrijā jāiesniedz pieteikuma anketa, parakstīts dzīves gājuma apraksts un augstākās izglītības apliecinošu dokumentu kopijas. Vēl amata kandidātiem dokumentiem jāpievieno LNSO iepriekšējās darbības izvērtējumu un turpmākās darbības attīstības piedāvājums.

KM sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša iepriekš sacīja, ka jauns direktors orķestrim jāmeklē, jo līdzšinējā direktore Ilze Paidere-Staķe iesniegusi atlūgumu un no 23. augusta pametīs amatu. Nekādus oficiālus paziņojumus par iemesliem, kāpēc aiziet no darba orķestrī, Paidere-Staķe nesniedz.

Orķestra valdes loceklis ir atbildīgs par iestādes finansiālo un administratīvo vadību.

No gada sākuma LNSO ir arī bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta, kad šo amatu pameta Karels Marks Šišons, savu lēmumu pamatojot ar orķestra mazo finansējumu KM doto solījumu nepildīšana. Šišons arī norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus.

KM iepriekš norādīja, ka kandidatūras uz galvenā diriģenta amatu varētu iezīmēties uz rudens pusi. Jaunais mākslinieciskais vadītājs darbā jāpieņem LNSO valdes loceklim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+