Ekonomika
Darbs un nauda

Izsludina miljonu eiro atlīdzību par ABLV Bank būtisku informāciju0


“ABLV Bank” lielākie akcionāri – Oļegs Fiļs (no labās) un valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis (no kreisās).
“ABLV Bank” lielākie akcionāri – Oļegs Fiļs (no labās) un valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis (no kreisās).
Foto – Evija Trifanova/LETA un Ieva Čīka/LETA

Jāņa Kārkliņa advokātu birojs izsludinājis atlīdzību par būtisku un noderīgu informāciju, kas apstiprinātu aizdomas, ka joprojām notiek aktīvi centieni panākt “ABLV Bank” piespiedu likvidāciju, liecina šodien publicētais paziņojums uz laikraksta “Diena” vāka.

Saskaņā ar sludinājumā norādīto, kopējais atlīdzību fonds ir viens miljons eiro.

“Advokātu biroja rīcībā esošā informācija liecina, ka joprojām notiek mēģinājumi negodīgām metodēm apturēt šī gada jūnijā tiesiskā ceļā pieņemto [Finanšu un kapitāla tirgus komisijas] lēmumu [par kontrolētu bankas pašlikvidāciju]. Notiek darbības, lai mantkārīgos nolūkos panāktu bankas aktīvu izsaimniekošanu, vairāk nekā divu miljardu eiro vērto aktīvu izlaupīšanu,” teikts uz laikraksta vāka publicētajā paziņojumā.

Sludinājumā norādīts, ka Jāņa Kārkliņa birojs pārstāv lielākos “ABLV Bank” akcionārus, un biroja rīcībā esošā informācija “apstiprina, ka mantkārīgos nolūkos manipulēts gan ar finanšu un tirgus dalībniekiem, gan Latvijas valsts amatpersonām”.

“Ar lielu iespējamību notikusi tirgošanās ar ietekmi, kukuļu izspiešana, krāpšanas atbalstīšana un izdarīti citi iespējami noziedzīgi nodarījumi,” norādīts paziņojumā.

Advokātu birojā aģentūrai LETA skaidroja, ka šajā lietā birojs pārstāv Ernesta Berņa un Oļega Fiļa intereses. “Mērķis ir vispirms savākt pietiekami lielu pierādījumu kopumu papildus jau tiem, kas jau ir mūsu rīcībā. Tikko tas būs izdarīts, dosimies ar savāktajiem pierādījumiem pie tiesībsargājošajām iestādēm”, skaidroja birojā.

Līdz ar to advokātu birojs aicina ziņot ikvienu, kura rīcībā varētu būt iespējami pierādījumi minētajām darbībām.

Paziņojumā arī apgalvots, ka šī aicinājuma mērķis nav vērsties pret ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu (“FinCEN”) un citām ASV valsts institūcijām vai to amatpersonām.

Paziņojuma ievietotāji arī neplānojot vērsties pret Latvijas valsti, bet tikai “noskaidrot patiesību par notikumiem Latvijā, kuriem mēroga ziņā nav līdzīga precedenta Latvijas finanšu sistēmas vēsturē”.

Kā ziņots, šā gada 26.februārī “ABLV Bank” ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Šāds lēmums tika pieņemts pēc “FinCEN” 13.februārī izplatīta paziņojuma par “ABLV Bank” it kā eksistējošām naudas atmazgāšanas shēmām un kukuļdošanu Latvijas amatpersonām, lai tās “pievērtu acis” uz bankas negodīgajiem darījumiem. Lēmuma par pašlikvidāciju motivācija bija maksimāli aizsargāt klientu un kreditoru intereses.

Iesniegto pieteikumu par pašlikvidāciju Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apstiprināja 12.jūnijā, kas uzskatāms par bankas likvidācijas uzsākšanas dienu. Līdz ar pašlikvidācijas apstiprināšanas dienu savas pilnvaras zaudēja līdzšinējie bankas padomes un valdes locekļi, bet darbu kā lēmējinstitūcija uzsāka bankas Likvidācijas komiteja, kurā darbojas četri FKTK apstiprināti likvidatori – zvērināti advokāti Eva Berlaus un Elvijs Vēbers, nekustamā īpašuma un finanšu eksperts Andris Kovaļčuks, kā arī korporatīvo finanšu eksperts Arvīds Kostomārovs. Likvidatoru atbalstam piesaistīti arī neatkarīgi eksperti un starptautiskā auditorkompānija “Ernst&Young”, kuras sastāvā darbojas eksperti vismaz no piecām valstīm.

Saistītie raksti

Šā gada 18.jūnijā likvidējamā “ABLV Bank” publicēja oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” paziņojumu par bankas likvidāciju, kas bija sākums trīs mēnešu termiņam kreditoru prasījumu pieteikumu iesniegšanai. Kreditori ir aicināti ne vēlāk kā līdz šā gada 18.septembrim pieteikt savus prasījumus vai sūdzības pret banku.

Pašlikvidācijas procesa mērķis ir apmierināt visu bankas kreditoru prasības un intereses 100% apmērā. Likvidējamās “ABLV Bank” aktīvu apjoms ir pilnīgi pietiekams, lai segtu visus kreditoru prasījumus.

LA.lv