×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Izsludina pieteikšanos Baltijas Asamblejas balvai

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Pērn Baltijas Asamblejas balvu mākslā saņēma Alvis Hermanis par virkni iestudējumu, īpaši uzsverot iestudējumu "Oblomovs".

Baltijas Asambleja (BA) aicina līdz šī gada 1. jūnijam pieteikt darbus ikgadējai BA balvai literatūrā, mākslā un zinātnē, vēsta Saeimas sabiedrisko attiecību birojs.

BA balva ir nodibināta, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sasniegumus šajās jomās. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro, un tās tiks pasniegtas Baltijas Asamblejas sesijā, kas notiks šī gada 19.- 20. novembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Balvu literatūrā piešķir igauniski, latviski vai lietuviski uzrakstīta romāna, lugas, dzejoļu, stāstu un apcerējumu krājuma vai tamlīdzīga sacerējuma autoram. Darba pirmpublicējumam jābūt izdotam pēdējo triju gadu laikā.

Balvu mākslā piešķir autoram vai izpildītājam par pēdējo triju gadu laikā radītu mākslas darbu vai darbu ciklu tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, mūzikā, arhitektūrā un teātra mākslā vai kinomākslā. To piešķir režisoram, solistam, aktierim, baleta māksliniekam vai izpildītājmākslinieku grupai par izcilu māksliniecisku sniegumu pēdējo triju gadu laikā.

Savukārt balvu zinātnē piešķir izcila zinātniska darba vai pētījumu sērijas autoram humanitārajās, sociālajās vai dabas zinātnēs, ja darbam ir starptautiska nozīme, tas veicina zinātnes attīstību Baltijas reģionā un publicēts pēdējo triju gadu laikā.

Balvai iesniegtos literatūras, mākslas un zinātnes darbus vērtē attiecīgās jomas eksperti, kuri kopā veido BA balvas žūrijas komiteju, un tās sastāvā ir deviņi cilvēki – trīs no katras Baltijas valsts.

Darbus līdz ar pretendenta biogrāfiju, divām recenzijām un citiem papildu materiāliem (ja tādi ir) jāsūta Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sekretārei Ingrīdai Sticenko līdz šī gada 1. jūnijam (ieskaitot). Papildu informāciju var saņemt, rakstot uz e-pastu Ingrida.Sticenko@saeima.lv.

2014. gadā BA balva mākslā piešķirta Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu “Oblomovs”. BA balvu literatūrā saņēma igauņu rakstnieks Pēters Sauters par noveli “Neatstāj mani vienu” (2012). Savukārt balva zinātnē tika pasniegta habilitētajam profesoram Dr.Jozam Vidam Gražulevičam no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+