×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Izsludina pieteikšanos “Kultūras mantojuma gada balvai”

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras mantojuma gada balvu pasniedz kopš 2003. gada.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) izsludinājusi pieteikšanos “Kultūras mantojuma gada balvai 2015”, aģentūru LETA informēja VKPAI.

Balvu plānots piešķirt par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2013.- 2015.gadam piecās nominācijās – “Kultūras mantojuma izpēte”, “Kultūras mantojuma popularizēšana”, “Kultūras mantojuma restaurācija”, “Labākais kultūras pieminekļa saimnieks” un “Lielā gada balva kultūras mantojumā”.

Pieteikumus vienā eksemplārā, aizpildot pieteikuma anketu un sniedzot informāciju par kandidātu atbilstoši nolikumam, jāiesniedz personiski vai pa pastu VKPAI, Mazajā Pils ielā 19, Rīgā, LV-1050 vai VKPAI Klientu apkalpošanas centrā Pils ielā 22, Rīgā, LV-1050. Pieteikumu pieņemšanas termiņš ir 3.jūlijs. Nolikums un pieteikuma veidlapa atrodama VKAPI mājaslapā “www.mantojums.lv”.

“Kultūras mantojuma gada balva” tiek pasniegta kopš 2003. gada, un tas ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē. Tās mērķis ir sniegt atzinību gan individuālam veikumam, gan organizācijām, kas darbojas kultūras pieminekļu saglabāšanas jomā, īstenojot dažādas aktivitātes, tādējādi novērtējot arī to veikumu, kas ikdienā netiek pietiekami novērtēts. Vienlaikus balvas pasniegšana uzsver kultūras mantojuma nozari kā nozīmīgu jomu Latvijas kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Iepriekšējo “Kultūras mantojuma gada balvu” 2013. gadā nominācijā “Kultūras mantojuma izpēte” saņēma Aida Podziņa un Kaspars Putriņš par Rīgas Doma ērģeļu prospekta izpēti, nominācijā “Kultūras mantojuma popularizēšana” – Kuldīgas restaurācijas centrs par regulāru logu apkopes akciju, nominācijā “Kultūras mantojuma restaurācija” – Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs par darvas cepļa restaurāciju. Nominācijā “Labākais kultūras pieminekļa saimnieks” žūrija vienojās piešķirt balvu diviem labākajiem saimniekiem – priesteriem Andrim Vasiļevskim un Eduardam Voroņeckim. Savukārt Lielo balvu piešķīra profesoram Jānim Krastiņam par mūža ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā. Īpašo balvu par sadarbību kultūras pieminekļu restaurācijā žūrija nolēma piešķirt autoru kolektīvam un sadarbības partneriem par Ventspils Livonijas ordeņa pils restaurāciju.

Projektu “Kultūras mantojuma gada balva 2015” īsteno VKPAI ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+