Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
7. septembris, 2016
Drukāt

Izsludina pieteikšanos O. Vācieša prēmijai dzejā

48Vacietis1

Carnikavas novada dome jau četrpadsmito reizi izsludina konkursu uz Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā, kas tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu, LA.lv uzzināja novada domē.

Pretendentus O. Vācieša literārajai prēmijai dzejā var izvirzīt grāmatu apgādi, laikrakstu, žurnālu redakcijas, kultūras institūcijas, kā arī valsts un sabiedriskās organizācijas.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz šī gada 30. septembra plkst. 14 Carnikavas novada domē. Ar konkursa nolikumu var iepazīties Carnikavas novada domē vai pašvaldības mājas lapā.

Pagājušajā gadā par prēmijas laureātu kļuva Jānis Rokpelnis par savu astoto dzejas krājumu “Post factum”, saņemot naudas balvu 1067,15 eiro apmērā. O. Vācieša prēmija tiek pasniegta kopš 2003. gada, un par tās laureātiem kļuvuši Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūvers, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare.

Kā ierasts, O. Vācieša prēmija tiks pasniegta novembrī, atzīmējot dzejnieka dzimšanas dienu. “Ikviens aicināts arī apmeklēt pērn atklāto O.Vācieša piemiņas vietu Carnikavas kapsētā Siguļos, kas ar valsts, Carnikavas novada pašvaldības un ziedotāju finansiālu atbalstu veidota dzejoļu krājuma “Zibens pareizrakstība” poētikā,” pauda novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Baltruka.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+