×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Izsludinās kriminālsodu par PSRS un nacistiskās Vācijas noziegumu noniecināšanu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Pretēji apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas aicinājumam, Valsts prezidents Andris Bērziņš tomēr izsludinās parlamentā pieņemtos grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālsodu par PSRS vai nacistiskās Vācijas noziegumu pret Latviju rupju noniecināšanu.

To šodien aģentūrai LETA apstiprināja pats Bērziņš.

Kā ziņots, SC Saeimas frakcija aicināja prezidentu neizsludināt parlamentā pieņemtos grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālsodu par PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latviju rupju noniecināšanu.

SC norādīja, ka vārda brīvība ir viena no pamattiesībām demokrātiskā sabiedrībā. “Eiropas Cilvēktiesību tiesa vairākkārt norādījusi, ka vārda brīvības robežas ir ļoti plašas un tajā skaitā ir jāaizsargā tiesības izteikt idejas, kuras liekas nepieņemamas lielākai daļai sabiedrības,” bija teikts SC paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins uzskata, ka likumā iekļautā norma ir ļoti grūti piemērojama praksē. “Kā saprast terminu “PSRS noziegumu rupja noniecināšana”? Ar īpašu centību šādu formulējumu var piemērot katram publiskam izteikumam, kas apšauba vēstures notikumu oficiālo interpretāciju,” uzskata politiķis.

“Strīdīgas normas iekļaušana Krimināllikumā – tas ir ne tik daudz parlamenta valdošā vairākuma nosodījums staļiniskajām represijām, cik kārtējais mēģinājums pirms Eiroparlamenta un Saeimas vēlēšanām padziļināt plaisu Latvijas sabiedrībā,” pauda Agešins.

Viņš arī piebilda, ka “Staļiniskās represijas, latviešu deportācijas uz Sibīriju ir traģēdija un, bez šaubām, noziegums, kam jau ir dots novērtējums Latvijā un visā pasaulē”.

Kā ziņots, Saeima 15.maijā galīgajā lasījumā pieņēma Krimināllikuma grozījumus, cita starpā nosakot kriminālsodu par PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latviju rupju noniecināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pareizi darīts Ja paskatās, kādus Putins paraksta likumus, tad mūsējais ir tikai ziediņi, bet tomēr forši.Krievi jau pazīst tikai spēku.

  2. ..kā nu tagad berzin varēs skatīties acīs savam Ventspils labvēlim? …. situācija iegrozjusies tā, ka šoreiz berzin nevar tēlot muļķi un likumu atmest atpakaļ…pārlieku atklāts putinisks gājiens viņu atmaskotu pilnībā!

  3. … Beidzot + VP Berzinam .. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. … Kamdel saja portala atkartoti tiek publiceta tikai Agasina interpretacijas par Saeima pienemto noliegumu logiski, morali un taisnigi, vienlidzigi ar likumu sodit okupacijas varas provokatorus izradisanos Bezabrene …???????

Draugiem Facebook Twitter Google+