×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Izsludinās pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” otrdien, Zvaigznes dienā, izsludinās pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim!”, aģentūrai BNS pastāstīja fonda valdes locekle Baiba Zvaigzne.

Tāpat kā pērn, tiks meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam Imantam Ziedonim ir bijušas svarīgas. Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās.

Šogad pretendentus apbalvojumam varēs pieteikt līdz 13. februārim. Zvaigzne paskaidroja, ka pērn saprasts, ka pretendentu izvērtēšanai nepieciešams ilgāks laiks. Pērn kandidātus uz balvu varēja pieteikt līdz 3. martam.

Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Naudas balvas laureātiem – 3000 eiro pēc nodokļu samaksas – nodrošinās Borisa un Ināras Teterevu fonds, ar kuru līgums fondam “Viegli” noslēgts uz trim gadiem.

Jau vēstīts, ka pirmoreiz apbalvojums “Laiks Ziedonim!” tika pasniegts pērn 3. maijā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010. gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta jau viņa dzīves laikā.

Ziedonis mūžībā aizgāja 2013. gada 27. februārī 79 gadu vecumā un apbedīts Engures novada Ragaciema kapos. Pirmais Ziedoņa dzejoļu krājums “Zemes un sapņu smilts” iznāca 1961. gadā. Ziedonim kopumā izdoti 16 dzejas krājumi, septiņi dzejprozas jeb epifāniju krājumi, pieci dokumentālās prozas darbi, septiņi pasaku krājumi, kā arī viņa kopoto rakstu krājumi. Viņa dzejas krājumi “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, kā arī “Epifāniju” pirmā un otrā daļa ir iekļauti Latvijas literatūras kultūras kanonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+