Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
5. janvāris, 2015
Drukāt

Izsludinās pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” otrdien, Zvaigznes dienā, izsludinās pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim!”, aģentūrai BNS pastāstīja fonda valdes locekle Baiba Zvaigzne.

Tāpat kā pērn, tiks meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam Imantam Ziedonim ir bijušas svarīgas. Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās.

Šogad pretendentus apbalvojumam varēs pieteikt līdz 13. februārim. Zvaigzne paskaidroja, ka pērn saprasts, ka pretendentu izvērtēšanai nepieciešams ilgāks laiks. Pērn kandidātus uz balvu varēja pieteikt līdz 3. martam.

Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Naudas balvas laureātiem – 3000 eiro pēc nodokļu samaksas – nodrošinās Borisa un Ināras Teterevu fonds, ar kuru līgums fondam “Viegli” noslēgts uz trim gadiem.

Jau vēstīts, ka pirmoreiz apbalvojums “Laiks Ziedonim!” tika pasniegts pērn 3. maijā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010. gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta jau viņa dzīves laikā.

Ziedonis mūžībā aizgāja 2013. gada 27. februārī 79 gadu vecumā un apbedīts Engures novada Ragaciema kapos. Pirmais Ziedoņa dzejoļu krājums “Zemes un sapņu smilts” iznāca 1961. gadā. Ziedonim kopumā izdoti 16 dzejas krājumi, septiņi dzejprozas jeb epifāniju krājumi, pieci dokumentālās prozas darbi, septiņi pasaku krājumi, kā arī viņa kopoto rakstu krājumi. Viņa dzejas krājumi “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, kā arī “Epifāniju” pirmā un otrā daļa ir iekļauti Latvijas literatūras kultūras kanonā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+