×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Izsludināta cūku mēra karantīna Viļakas novada pagastos (2)

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no piektdienas izsludinājis Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnu vairākos Viļakas novada pagastos, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Karantīnas zona noteikta Viļakas novada Vecumu, Medņevas un Šķilbēnu pagastos.

PVD skaidro, ka karantīnas izsludināšana nepieciešama saistībā ar ĀCM vīrusa konstatēšanu savvaļas cūkām Vecumu pagastā.

Karantīnas zonā ir aizliegts no novietnēm izvest cūkas, tostarp nebrīvē audzētas meža cūkas, bez PVD valsts veterinārā inspektora izsniegtas atļaujas, kā arī aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest uz citu Latvijas teritoriju, kā arī Eiropas Savienības dalībvalsti un trešajām valstīm cūku spermu, olšūnas vai embrijus. Tāpat aizliegts no karantīnas teritorijas izvest cūkgaļas produkciju.

Par visām atrastajām beigtām meža cūkām nekavējoties jāinformē PVD.

Savukārt cūku īpašniekiem vai turētājiem pie novietņu ieejām vai izejām ir jānovieto ar dezinfekcijas šķīdumiem piesūcināti paklāji, kā arī jātur visi dzīvnieki tikai to atrašanās vietās, mežacūkām nepieejamā vietā.

Jau vēstīts, ka šogad ĀCM Latvijā ir atklāts kopumā apmēram 400 meža cūkām. Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts šogad 6. jūlijā.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc netiek samazināts mežacūku skaits, kas to slimību pārnēsā ? Tik daudz postījumu no mežacūkām nav bijis nekad, kā tas ir tagad. Un – jo tālāk, jo vairāk un trakāk. Kad tas murgs beigsies ar mežacūkām ? Ja tās ir meža dzīvnieki, tad viņas jāierobežo vai jāsamazina dzīvot savā vidē, kur tām jādzīvo, proti, mežā, bet ne cilvēku pagalmos, dārzos un ganībās. To var kāds tur augšā saprast ar savām smadzenītēm ?

    • Ja jau meža cūkas Rīgas kungiem pie pakaļas rok,tad ko runāt,ka KĀDS “tiks ar tām galā”!Vienīgais katrā lauku sētā atļaut medību ieročus,tad saimnieki tiks galā bez “svētdienas medniekiem”,kuri bremzē meža cūku izšaušanu,jo nebūs kur papildināt galas krājumus.Medniekiem mežs izredzētā pārtikas iegūšanas vieta.Žēl,ka Latvijas cūkkopību iznīdē.PVD cenšas.Vai pasūtījums? Redz,nav sērgas ne Baltkrievijā, ne Krievijā,slimas cūkas ir ir tikai Latvijas pusē pie robežas…!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+