×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Izsludināta festivāla “Zelta Maska Latvijā” programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izsludināta šā gada teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” programma, pavēstīja rīkotāji.

Pirmais festivāls notika 2006.gada novembrī. Desmit gadu laikā Rīgā, Liepājā un Ventspilī izrādītas vairāk nekā 90 izrādes no 30 Krievijas labākajiem drāmas un muzikālajiem teātriem. Noticis desmitiem meistarklašu un radošu tikšanos ar atzītiem režisoriem, scenogrāfiem un aktieriem, izstādes, mākslas akcijas un labdarības projekti.

Jubilejas afišā atspoguļojas pilns izrāžu spektrs, ar ko festivāls iepriecinājis skatītājus kopš 2006. gada. Programmā atradusies vieta gan labākajiem mūsdienu horeogrāfijas piemēriem, gan leģendāriem uzvedumiem, kas uz visiem laikiem ierakstīti Krievijas drāmas mākslas vēsturē, gan jauno darbiem, kas veidos nākotni, un bezprecedenta autorteātrim – Dmitrija Krimova teātrim, kas labi pazīstams kā Austrumos, tā Rietumos, bet pagaidām vēl nav zināms mūsu skatītājiem.

13.oktobrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā – Jirži Kiliana viencēliena baletu vakars, K.Staņislavska un V.Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Akadēmiskais muzikālais teātra izpildījumā. Jirži Kiliana viencēliena baletu vakars Maskavas Akadēmiskajā muzikālajā teātrī neparādījās pēkšņi. 1998. gadā izcilais čehu horeogrāfs, “dejojošais Pikaso”, kas izveidojis savu unikālu un neatkārtojamu plastisku valodu, teātrī novadīja meistarklasi. Taču tikai pēc vairāk kā desmit gadiem baleta trupai izdevās iegūt savā repertuārā Kiliana “Mazo nāvi” un “Sešas dejas”. Sadarbības pieredze ar Lorensa Olivjē, Vāclava Ņižinska un “Benois de la dance” prēmiju laureātu izrādījās augstākā mērā veiksmīga. Tas ļāvis Maskavas Akadēmiskajam muzikālajam teātrim aizvadītajos četros gados paplašināt Kiliana iestudējumu līniju un izveidot no tiem krāšņu lielu izrādi, kam Krievijā nav līdzīgas. Tas dod pilnu priekšstatu par slavenā baletmeistara rokrakstu, kas, pēc Rūdolfa Nurejeva sacītā, “pārvērš metaforas kustībā”.

14.-15. oktobrī plkst. 19 Dailes teātrī un 17. oktobrī plkst. 18 teātra namā “Jūras vārti” (Ventspils) viesosies P. Fomenko meistardarbnīca (Maskava) ar izrādi “Vilki un avis”. Uz jautājumu, kur slēpjas šīs neparastās izrādes ilgā un laimīgā mūža noslēpums, Poļina Kutepova un Gaļina Tjuņina, iepriekš nesarunājot, atbildēja: “Tas ir liktenis”. Pateicoties liktenim, Pjotra Naumoviča Fomenko kursā salasījās ideāli aktieri Ostrovska komēdijai “Vilki un avis”. Liktenis viņiem atnesa dāvanu, ļaujot pēc mācībām palikt kopā un parādīt savu darbu visai pasaulei.

16.oktobrī plkst. 19 Dailes teātrī un 18. oktobrī plkst. 19 Liepājas teātrī Valsts Nācijas teātris (Maskava) rādīs iestudējumu “Zviedru sērkociņš”, kas tika nominēts 2009. gada prēmijai “Zelta Maska” kategorijās “Labākā mazformāta drāmas izrāde”, “Labākā vīriešu loma” (Jevgeņijs Tkačuks).

21.-22. oktobrī plkst. 20 Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” Teātris “Drāmas mākslas skola” un Dmitrija Krimova laboratorija (Maskava) rādīs iestudējumu “O-j. Vēlā mīla”, kas ir 2015.gada festivāla “Zelta Maska” programmas Russian Case dalībnieks.

23. oktobrī plkst. 20 Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” – teātra “Drāmas mākslas skola” un Dmitrija Krimova laboratorijas (Maskava) iestudējums “Sers Vantess. Donkijs Hots”, kas bija nominēts 2007.gada prēmijai “Zelta Maska” kategorijā “Labākā novatoriskā izrāde.

Pirms desmit gadiem Maskavas teātra pasaule ieraudzīja Dmitrija Krimova un viņa studentu pirmo izrādi “Līdz galam nepateiktais”, kas lika visiem noelsties un, protams, meklēt, ar ko to salīdzināt. Neatrada! Bet pēc otrā satricinājuma – “Donkija Hota” – apstiprinājās, ka neko arī nevajag meklēt. Nav tāda literatūras materiāla, kas šī neparastā režisora rokās neiemantotu jaunas nojēgas, biezu vizuālo tekstu un tēlu, metaforu un faktūru spēli.

Festivāls norisinās ar Latvijas Kultūras ministrijas, Krievijas Kultūras ministrijas, Krievijas Teātra darbinieku savienības, Rīgas domes, Liepājas domes, Ventspils domes un Kultūrkapitāla fonda pastāvīgu atbalstu. Visus desmit gadus festivāla nemainīgi partneri bijuši Rietumu Banka un PAO “Severstal”.

Biļetes uz festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrādēm pieejamas visās teātru kasēs un tīklā “Biļešu Paradīze”, sākot ar 21.maiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+