Uncategorized

Izsludināta gripas epidēmija
 16

Foto-Stock.xchng

Šopirmdien, 21. janvārī, Slimību profilakses un kontroles centrs izziņoja gripas epidēmijas sākumu valstī, jo Jelgavā, Daugavpilī un Rīgā strauji pieaudzis gripas slimnieku skaits. Piemēram, Jelgavas pilsētas slimnīcā jau noteikta gripas karantīna.

 

Janvāra trešajā nedēļā ar diagnozi gripa un gripas izraisītu pnei-moniju Latvijas slimnīcās ievietoti jau 54 cilvēki, no tiem 10 atvedušas NMP brigādes. Kopumā šajā sezonā gripa laboratoriski apstiprināta 164 cilvēkiem, lielākajai daļai ir A, bet 24 B tipa gripa. Eiropā augsta gripas intensitāte šobrīd ir tikai Norvēģijā un Islandē, bet 15 valstīs tā ir vidēja.

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Pacientiem ar gripas saslimšanu par ģimenes ārsta mājas vizīti jāmaksā valstī noteiktā pacienta iemaksa – Ls 2,00. Tas attiecas uz visiem ģimenes ārstiem un dežūrārstiem, kuri noslēguši līgumu ar NVD. Arī tad, ja izrādīsies, ka pacientam tomēr nav gripa, bet kāda cita augšējo elpošanas ceļu infekcija, par ģimenes ārsta mājas vizīti būs jāmaksā tikai divi lati.

 

LA.lv