×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Izsludināta iekāpšana Kosmosa operā “1999”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no izrādes "Endij Vorhol, tas Tu?".

Baltās nakts programmas ietvaros 6. septembrī ar unikālā franču mūziķa un skatuves mākslinieka Žeralda Kurdiana fantastikās zinātnes Kosmosa Operu “1999” Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 rudens lidojumu sāk nevalstiskās skatuves mākslas producentu kompānija “Pidgeon-Bridge”, portālam LA.lv pavēstīja kompānijas valdes locekle Zanda Seņkova.

Sestdienas vakarā “Pidgeon-Bridge” piedāvās sarīkojumu “Space Out”, kurā aicinās ikvienu doties “ārpus kosmosa”, lai ienirtu fikcijās, sajustu to, kas, iespējams, nemaz neeksistē.

1970. gadā cilvēki attīstīja idejas par to, kā kosmoss varētu izskatīties 1990. gados. Viens no piemēriem bija britu zinātniskās fantastikas seriāls “Space: 1999”, kura idejās balstoties, Žeralds Kurdians radījis Kosmosa Operu “1999”,. Mākslinieks to izpilda viens, bruņojies ar klēpjdatoru, klavierēm un dažām vecmodīgām mūzikas iekārtām. Došanās mūziķa vadītajā misijā notiks plkst. 21 un plkst. 23. Savukārt no plkst. 19 līdz vieniem naktī būs iespējams vērot augstskolas RISEBA audiovizuālās mediju mākslas studentu īsfilmas, kas atspoguļo ne tikai citu realitāti, bet to, kas ir mūsu ikdiena, fantāzija, iedomas.

Savukārt jaunnedēļ trīs vakarus, 8., 9. un 10. septembrī plkst. 21 turpat arhitektūras un mediju centr H2O 6 būs sastopams viens no pretrunīgākajiem 20. gadsimta māksliniekiem – Endijs Vorhols izrādē “Endij Vorhol, tas Tu?”. Tā ir laikmetīgās mākslas objektu izstāde – performatīva kompozīcija un pārdomas par 20. gadsimta otrās puses mākslu, kur Endija Vorhola tēls kā atskaites punkts sadzīvo ar viņa un viņa laikabiedru, pazīstamu mākslinieku, darbu skatuviskām kopijām. Izrādes veidotāji: režisore Kristīne Vismane, aktieri Andis Strods, Iveta Pole, Jana Čivžele, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, DJ Mr.Myster (Matīss Runtulis), gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, producente Zane Estere Gruntmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+