×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Izsludināta Jūrmalas festivāla programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. līdz 16. jūlijam Jūrmalā jau otro gadu norisināsies Jūrmalas festivāls ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu Dzintaru koncertzālē, Salsas nakti Dzintaru pludmalē, Jomas ielas svētkiem un sporta aktivitātēm pilsētvidē, LA.lv pastāstīja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Festivāla centrālais notikums būs izcila klasiskās mūzikas koncertu sērija Dzintaru koncertzālē, kuras goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem – Kseniju Sidorovu, Vestardu Šimkus, Sergeju Nakarjakovu, Alisi Zinovjevu, Intaru Busuli, Liepājas Simfonisko orķestri un daudziem citiem māksliniekiem sniegs neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu. Biļetes uz festivāla koncertiem jau pieejams visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

Festivāla atklāšanas koncertā 11. jūlijā baudīsim krāšņu un izsmalcinātu programmu izcilā latviešu pianista un starptautisko konkursu laureāta Vestarda Šimkus un virtuozā krievu mūziķa, par trompetes Paganīni dēvētā Sergeja Nakarjakova sniegumā. Nakarjakovs Latvijas klausītājiem piedāvās vēl nebijušu muzikālu pieredzi – Mendelsona Vijoļkoncertu Re minorā, ar trompetes solo vijoles vietā. Abiem solistiem koncertā pievienosies īpaši festivālam veidotais “Jūrmalas festivāla orķestris”, starptautiski atzītā diriģenta Aināra Rubiķa vadība.

12. jūlija koncertā gruzīnu, latviešu un spāņu etno mūzikas, kā arī amerikāņu džezroka skaņdarbus izpildīs gruzīnu etno džeza grupa “Egari”. 13. jūlijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps publikas iemīļotā un starptautiski atzītā akordeoniste Ksenija Sidorova, kura kopā ar starptautisku mūziķu apvienību no Londonas izpildīs slavenākās ārijas no Žorža Bizē operas “Karmena”, kā arī Pjacollas un Lekona skaņdarbus un tradicionālo Latīņamerikas mūziku.

14. jūlijā “Jūrmalas festivālā” būs īpašs vakars, jo ar solo koncertu Dzintaru koncertzāles mazajā zālē uzstāsies tā goda mākslinieks, pasaulē slavenākais Latvijas tenors un Grammy balvas ieguvējs Aleksandrs Antoņenko. Tās pašas dienas vakarā uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves kāps Intars Busulis, Abonementa orķestris un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Ņemot vērā pagājušā gada publikas lielo interesi, festivāla programmā arī šogad ir iekļauta Brodvejas mūziklu zelta izlase. 15. jūlija koncertā mūziklu zvaigznes no Londonas – Luīze Dermana, Debora Majers un Andrians Der Gregorjans kopā ar “Jūrmalas festivāla orķestri” un diriģentu Robertu Purvi no Lielbritānijas izpildīs skaistākās ārijas un duetus no tādiem Leonarda Bernsteina, Ričarda Rodžersa, Endrū Loida Vebera mūzikliem, Kola Portera un citu komponistu mūzikliem kā “Brīnišķā pilsēta”, “Vestsaidas stāsts”, “Mūzikas skaņas”, “Jēzus Kristus superzvaigzne”, “Skūpsti mani, Ket”, “”Peldošais teātris” un daudziem citiem.

Jūrmalas Festivāls noslēgsies 16. jūlijā ar grandiozu Galā koncertu, kurā majestātiskās Džuzepes Verdi operu ārijas izpildīs starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alise Zinovjeva (soprāns), Jūrmalas festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko (tenors), uzlecošā zvaigzne Marlēna Keine (soprāns), izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš un “Jūrmalas festivāla orķestris” Tallinas operas galvenā diriģents Vello Pāna vadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+