×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Izsludināta Latvijas Arhitektūras gada balva

Pērn Arhitektūras Gada balvu saņēmusī Saldus mūzikas un mākslas skola
Publicitātes fotoPērn Arhitektūras Gada balvu saņēmusī Saldus mūzikas un mākslas skola Publicitātes foto

Latvijas Arhitektu savienība izsludinājusi ikgadējo Latvijas Arhitektūras gada balvu 2014, portālu LA.lv informēja balvas organizatori.

Pieteikt darbus balvai iespējams līdz 24. februārim. Tūlīt pēc tam secīgi sāks strādāt abas konkursa žūrijas – nacionālā žūrija pusfinālam un starptautiskā – finālam, lai 16. maijā apbalvošanas ceremonijā nosauktu šā gada laureātus.

Šā gada konkursa kuratori ir pagājušā gada Lielās balvas laureāti, arhitekti Linda Krūmiņa un Miķelis Putrāms (birojs MADE arhitekti, par Saldus mūzikas un mākslas skolas projektu). M. Putrāms ir arī šā gada nacionālās žūrijas priekšsēdētājs. Vēl žūrijā darbosies arhitekti Egons Bērziņš, Iveta Cibule, Gatis Didrihsons, Arnis Dimiņš, Linda Krūmiņa un Zane Tetere, kā arī ainavu arhitekte Helēna Gūtmane un mākslinieks Rolands Pēterkops.

Darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2014 var pieteikt trīs kategorijās: Objekti, Procesi un Vīzijas, savukārt kategorijā Objekti vēl arī sešās apakškategorijās: Publiskās ēkas, Dzīvojamās ēkas, Savrupmājas, Pārbūve un restaurācija, Interjeri un Vides objekti. Konkursā var piedalīties gan Latvijā tapušu darbu autori (neatkarīgi no to valstiskās piederības), gan jebkur citur pasaulē tapuši darbi, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

Latvijas Arhitektūras gada balva jau tradicionāli ir gada svarīgākais notikums Latvijas arhitektūrā, un šogad tas notiek 19. reizi pēc kārtas.

Latvijas Arhitektu savienība norādījusi, ka apzinās milzīgo atbildības slogu, ko uzliek šāda konkursa organizēšana gadā pēc Zolitūdes traģēdijas, īpaši ņemot vērā traģisko sakritību, ka arī sabrukušā lielveikala ēka savulaik bija ieguvusi vienu no konkursa balvām. Lai gan nekur pasaulē šādos arhitektūras konkursos netiek un nevar tikt novērtēta ēku drošība, 2014. gada konkursa organizācijā esot ticis īpaši domāts par vēl rūpīgāku pieteikto objektu vērtēšanu.

Nacionālās žūrijas darbam atvēlēti divi mēneši, un tai obligāti klātienē jāapmeklē visi tālākai virzīšanai paredzētie objekti.

“Mēs vēlamies atzīmēt projektus, kas ir ne tikai konceptuāli un vizuāli augstvērtīgi, bet demonstrē profesijas meistarīgu rūpību un augstu sociālo atbildību,” uzsver konkursa kuratori L. Krūmiņa un M. Putrāms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+