×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Izsludināta pieteikšanās festivālam “Lielais Kristaps”

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) izsludina filmu pieteikšanu Latvijas nacionālajam filmu festivālam “Lielais Kristaps”, aģentūru LETA informēja festivāla koordinatore Marta Romanova.

Šogad ir atjaunota tradīcija prestižo nacionālo kino balvu piešķirt katru gadu.

Līdz šī gada 10. jūlijam filmu veidotāji aicināti festivāla konkursam pieteikt savas filmas, kuru pirmizrādes notikušas ne agrāk par 2014. gada 1. janvāri un tās nav piedalījušās iepriekšējā gada festivāla konkursā. Festivāla nolikums un elektroniskā pieteikuma anketa atrodama “Lielā Kristapa” mājaslapā “www.lielaiskristaps.lv”.

Šogad konkursam pieteiktās filmas mēneša garumā – no 15. septembra līdz 15. oktobrim – būs skatāmas “Lielā Kristapa” filmu forumā “Kino Citadele”. Savukārt no 15. līdz 25. oktobrim latviešu filmas tiks izrādītas jau starptautiskā kontekstā – līdztekus Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) Eiropas filmu programmām, kad publikai un festivāla viesiem tiks demonstrēta jaunāko filmu izlase kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonija arī šogad notiks līdz ar Riga IFF noslēgumu – 25. oktobrī “Kino Citadele” lielajā, atjaunotajā auditorijā un tiks tiešraidē translēta Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

LKS par festivāla māksliniecisko vadītāju šogad uzaicinājuši režisoru Aigaru Graubu: “Tas, ka festivāls turpmāk notiks katru gadu, ir vienlaikus gan izaicinājums, gan iespēja biežāk svinēt kopējus svētkus. Tas dos reālu skatu uz gada laikā paveikto, būs pierādījums tam, ka filmu nozare ir atgūst spēku. Daudzas mūsu filmas iegūst atzinību un balvas starptautiskajos filmu festivālos. Šī būs lieliska iespēja vienkopus redzēt un izvērtēt Latvijas jaunākās filmas kopējā programmā vairāk nekā mēneša garumā. Mums, filmu autoriem tas ir brīdis, kad redzēt savu darbu kontekstā ar kolēģu veikumu, bet skatītājam – iepazīties ar filmām un to veidotājiem.”

Kā konkursu, tā arī balvu pasniegšanas ceremoniju LKS organizē sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu un Nacionālo kino centru. Projektu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+