×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Izsludināta pieteikšanās J. Cimzes Jauno talantu konkursam (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valkas novada dome un Valkas Jāņa Cimzes Mūzikas skola sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājusi 1. Starptautisko Jāņa Cimzes Jauno talantu konkursu, LA.lv uzzināja Valkas novada domē.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis stāsta, ka Valkas novada dome vēlas, lai ne retāk kā reizi mēnesī Valkā/Valgā notiktu kāds nozīmīgs starptautisks pasākums, kas šķistu pievilcīgs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem: “Cimzes jauno talantu konkurss noteikti būs gan interesants klausītājiem, gan nesīs Valkas vārdu pasaulē un palīdzēs attīstīt savus talantus tā dalībniekiem.”

Konkursa mērķis ir sekmēt jauno mūziķu radošo un māksliniecisko izaugsmi, veicināt Latvijas un citu valstu mūzikas skolu pedagogu pieredzes apmaiņu un popularizēt latviešu komponistu skaņdarbus.

Konkursā, kas notiks 2015. gada 10. – 12. aprīlī Valkā, J. Cimzes Mūzikas skolā, aicināti piedalīties jaunieši un bērni vecumā līdz 16 gadiem, priekšroka – starptautisko konkursu laureātiem klavieru, stīgu, akordeona, pūšamo un sitamo instrumentu specialitātēs.

Laureāti saņems gan naudas balvas, gan iespēju ierakstīt skaņdarbus skaņu ierakstu studijā un koncerta video ierakstu, bet katrs konkursa dalībnieks saņems diplomu un piemiņas veltes. Kopējais balvu fonds ir 2000 eiro.

Rīkotāji stāsta, ka J. Cimzes jauno talantu konkurss norisināsies katru otro gadu. Tā mākslinieciskais vadītājs Aivars Ikšelis pauž gandarījumu, ka ir atjaunota jauno talantu konkursu tradīcija Valkā – pirms tam ar starptautiskiem panākumiem pilsētā norisinājās jauno talantīgo mūziķu konkurss “Jauno zvaigznīšu festivāls”.

“Konkursu noslēgs krāšņs laureātu koncerts,” sola Aivars Ikšelis. “Ar šo konkursu turpināsim cildināt latviešu kultūrnācijas veidotāja Jāņa Cimzes vārdu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Savādi, ka joprojām tiek Atbildēt

    ierobežots dalībnieku vecums, kas atbilst TIKAI nākamajiem profesionāļiem. To gan mūsu valstī ir liela pārpilnība, it īpaši pianistu. Bet dzīves apstākļi nav nodrošināti pieklājīgā līmenī nevienam. Jau sen pasaulē spēlē un visur piedalās visi gribētāji BEZ vecuma ierobežojumiem. Mēs joprojām dzīvojam viduslaikos – okupācijas režīmā, vismaz mūzikas izglītības jomā… Laiks to visu mainīt! Kā nekā pagājuši 25 gadi pilnīgā stagnācijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+