×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Izsludināta pieteikšanās Jaņa Rozentāla prēmijai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaņa Rozentāla pašportrets. Fragments.

Saldus novada dome izsludinājusi pieteikšanos gleznotāja Jaņa Rozentāla prēmijai, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Rozentāla prēmiju Saldus novada dome piešķir divas reizes piecos gados par augstvērtīgiem sasniegumiem dažādās vizuālās mākslas nozarēs – glezniecībā, zīmēšanā, grafikā, tēlniecībā, arhitektūrā, fotomākslā, kino vai kaligrāfijā. Prēmijas apjoms ir 750 eiro, un tā nav dalāma.

Prēmijas pretendentus var pieteikt fiziskas un juridiskas personas, iesniedzot rakstisku paziņojumu un apliecinot pretendenta darbības nozīmību un ietekmi uz vizuālās mākslas nozares procesiem Saldus novadā pēdējo trīs gadu laikā. Pretendents nevar būt jaunāks par 18 gadiem.

Pieteikumus par prēmijas kandidātiem var iesniegt līdz 18.februāra plkst.12 Saldus novada pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā Saldū, Striķu ielā 3.

Saldus novada dome izveidojusi prēmijas piešķiršanas komisiju, ko vada Vidvuds Medenis. Ar iesniegtajiem pieteikumiem un materiāliem no 19.februāra varēs iepazīties arī ikviens interesents pretendentu darbu izstādē Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja zālē. Prēmijas pasniegšana notiks 18.martā – Rozentāla 150 gadu jubilejas dienā.

Kā ziņots, šogad 150 gadu jubileja tiks svinēta vienam no Latvijas nacionālās mākslas pamatlicējiem Janim Rozentālam, kuram par godu visa gada garumā tiks rīkoti dažādi pasākumi, aicinot atcerēties mākslinieku un iepazīstot viņu no jauna. Rozentāls dzimis 1866.gada 18.martā Saldus pagastā, bet miris 1916.gadā Somijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+