×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Izsludināts “Baltica 2015” koncepcijas konkurss

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gatavojoties starptautiskajam folkloras festivālam “Baltica 2015”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina festivāla mākslinieciskās koncepcijas konkursu, ziņo LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Koncepcijas konkursā pretendentiem jāizstrādā festivāla mākslinieciskā ideja, tās risinājums un norišu plāns. 2015. gada festivāla “Baltica” tēma ir “Mantojums”. Koncepcijā jāparāda Latvijas kultūrvēsturisko novadu daudzveidība, izcilākās tradicionālās kultūras vērtības un to specifiku.

Pieteikumus konkursam var iesniegt LNKC līdz 2014. gada 22. aprīlim. Konkursa nolikums pieejams LNKC mājas lapā www.lnkc.gov.lv.

Plānots, ka starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2015” norisināsies Latvijā no 2015. gada 15. līdz 19. jūlijam.

Festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji.

2012. gadā festivāls “Baltica”, atzīmējot tā 25. jubileju, notika Latvijā, 2013. gadā – Igaunijā, savukārt šogad festivālu rīko Lietuva.

Starptautisko folkloras festivālu “Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+