×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Izsludināts iepirkums kultūras vērtību apzināšanai Rail Baltica trasē

Foto no "Rail Baltica" trases vizualizācijaFoto no "Rail Baltica" trases vizualizācija

Jaunbūvējamās Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” īstenotājs Latvijā – SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas – izsludinājis atklātu konkursu, lai izvēlētos ne mazāk kā trīs konkursa uzvarētājus, kuri apzinātu, inventarizētu un veiktu arheoloģiskā mantojuma izpētes darbus “Rail Baltica” dzelzceļa trases nodalījuma joslā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Pirms dzelzceļa infrastruktūras būvniecības uzsākšanas tiks nodrošināta kultūras vērtību apzināšana paredzamo darbu zonā. Konkursa “uzvarētāji līdz 2018. gada 1. septembrim veiks kultūras vērtību apzināšanu, kultūras pieminekļu inventarizāciju un izpēti, kā arī arheoloģiskā mantojuma izpēti “Rail Baltica” trases nodalījuma joslā un saistītās infrastruktūras izbūves zonās Latvijas teritorijā.

“Rail Baltica” dzelzceļa līnijas apstiprinātā trase šķērso Latvijas teritoriju 263 km garumā un stiepjas cauri Latvijai, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pilsētas pašvaldību teritorijai; dzelzceļa trases nodalījuma josla noteikta 60 m platumā. Vairākās vietās visas trases garumā paredzēta arī saistītās infrastruktūras izbūve plašākā joslā.

Kultūras vērtību saglabāšanai vērība tika pievērsta jau iepriekš – veicot ietekmes uz vidi novērtējumu, ir apkopota informācija par trases tuvumā esošajiem kultūras pieminekļiem, un trases novietojums plānots tā, lai pēc iespējas mazāk skartu zināmās kultūras vērtības.

Lai veiktu šos darbus, pretendentu apvienībās atļauts iesaistīties gan juridiskām, gan privātpersonām. Lai nodrošinātu darbu veikšanai nepieciešamo kapacitāti, apvienot resursus un kompetenci aicināti arheoloģijas, arhitektūras un citu jomu speciālisti. Vidējam neto finanšu apgrozījumam iepriekšējos trīs gados (2014., 2015. un 2016.gadā) ir jābūt vismaz 50 tūkstošiem eiro. Pretendentiem jābūt reģistrētiem atbilstoši normatīvo aktu prasībām saimnieciskās darbības veikšanai, un ir jābūt atbilstoši kvalificētam personālam šo darbu veikšanai.

Pretendentam tāpat iepriekšējo triju gadu laikā (t.i., 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā līdz piedāvājumu iesniegšanas dienai) ir jābūt veikušam ne mazāk kā piecus kultūrvēsturiskās inventarizācijas un/vai kultūrvēsturiskās izpētes darbus, kā arī ne mazāk kā piecus arheoloģiskās izpētes darbus valsts vai vietējas nozīmes kultūras pieminekļos Latvijas teritorijā vai reģionos ar līdzīgu kultūrvēsturisko pieminekļu, apstākļu un atradumu specifiku.

Vispārīgā vienošanās tiks slēgta ar ne mazāk kā trim un ne vairāk kā septiņem pretendentiem, kuru piedāvājumi ir atbilstoši nolikuma noteiktajām prasībām un kuru piedāvātās cenas ir viszemākās. Kopējā summa darbu veikšanai ir 295 tūkstoši eiro (neskaitot PVN).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+