Kultūra
Mūzika

Izsludināts jauns starptautisks mūzikas festivāls “Rīgas Jūrmala” 0

Foto: Krista Šķēpa

Izziņots jauns starptautisks mūzikas festivāls “Rīgas Jūrmala”, kas aptvers četras nedēļas nogales 2019. gada vasarā un tiks veltīts pasaulē vadošiem orķestriem un diriģentiem, informē rīkotāju pārstāve Zane Šmite.

Jaunā festivāla fonda priekšsēdētājs Pjotrs Avens atzīmē: “Latvija ir slavena ar tās mīlestību pret mūziku un no tās nāk izcili mūzikas talanti, kas snieguši prieku un kļuvuši nozīmīgi cilvēkiem visā pasaulē. Pēc diviem koncertu sērijas “Baltijas Muzikālās sezonas” gadiem, mēs izaicinājām paši sevi turpināt attīstību nākamajā pakāpē – izveidot jauno festivālu kā pateicību Latvijas mūzikas mīļotājiem, vienlaikus piesaistot šim īpašajam notikumam arī starptautisku auditoriju.”

Festivāla pirmajā sezonā piedalīsies Bavārijas Radio simfoniskais orķestris Marisa Jansona vadībā; Izraēlas Filharmoniskais orķestris un Zubins Meta; Londonas simfoniskais orķestris un diriģents Džanandrea Noseda, kā arī Krievijas Nacionālais orķestris Mihaila Pļetņeva vadībā

Festivāla atklāšanas koncertu Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, 2019. gada 21. jūlijā diriģēs Mariss Jansons. Maestro jau izteicis prieku par jaunā festivāla dibināšanu: “Esmu pārliecināts, ka šis nozīmīgais notikums kļūs par vēl vienu ļoti svarīgu latviešu kultūras tradīciju.”

Programmā tiks ietverti gan simfoniskās un kamermūzikas koncerti, gan vadošu klasiskās mūzikas zvaigžņu un uzlecošu talantu solo koncerti. Jaunais festivāls balstās uz koncertu sērijas “Baltijas muzikālās sezonas” panākumiem.

lai nodrošinātu iespējami augstāko māksliniecisko līmeni, par festivāla māksliniecisko vadītāju nozīmēts Verbjē klasiskās mūzikas festivāla dibinātājs un vadītājs Martins Engstrēms.

Plānots, ka festivāls tiks paplašināts līdz sešām nedēļas nogalēm 2020. un astoņām nedēļas nogalēm 2021. gadā.

LA.lv