Kultūra
Literatūra

Izsludināts konkurss jauniešiem “Tautasdziesmu MEMES”0

Publciitātes foto

Vairākas organizācijas, kas ikdienā darbojas ar jauniešiem, izsludinājušas konkursu “Tautasdziesmu MEMES”, informē Memoriālo muzeju apvienība.

Konkursā aicina piedalīties ikvienu jaunieti vecumā no 13–25 gadiem, kurš vēlas attīstīt savas zināšanas par kultūrvēsturisko mantojumu un parādīt savu radošumu.

Konkursa mērķis ir veicināt tautasdziesmu tradīciju saglabāšanu, popularizējot tās jauniešu vidū ar interesantām un mūsdienīgām aktivitātēm. Lai piedalītos konkursā, jāizveido MEME, kurā radošā veidā ir iekļauta tautasdziesma.

Pieteikums konkursam jāiesniedz, līdz 28. februārim aizpildot tiešsaistes anketu. Izvērtēšanai tiek pieņemtas jaunieša brīvi izvēlētā tehnikā – paša uzņemta fotogrāfija, zīmējums, datorgrafika un citi veidi – izveidotas MEMES par tautasdziesmas tēmu.

Konkursa termiņā iesniegtos darbus izvērtēs konkursa komisija, un 20 labākie darbi tiks izvirzīti konkursa 2. kārtai – tiešsaistes balsojumam, kā arī tiks drukāti un izstādīti Krišjāņa Barona muzejā Rīgā.

Konkursa dalībnieku apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 20. martā pasākuma “Tādas MEMES, saku es, – kā tautas dziesmu dvēseles” ietvaros.

Līdz pat konkursa pieteikumu iesniegšanas beigām Kr. Barona muzejs organizēs arī radošās nodarbības Rīgā un Latvijas reģionos, kuru laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt tautasdziesmu kārtošanas un MEMES veidošanas pamatprincipus, kā arī piedalīties spēlē “Dzimtas pūralāde”.

Radošās nodarbības notiks:
19. februārī plkst. 17 jauniešu studijā “BaMbuss”, Brīvības gatvē 204, Rīgā;
22. februārī plkst. 11 Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, Skolas ielā 12, Madonā;
22. februārī plkst. 16 Lubānas novada jauniešu centrā, Oskara Kalpaka ielā 4-4, Lubānā.

LA.lv