Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Izsludināts konkurss latviešu un igauņu tulkotājiem par labāko tulkojumu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Grāmatas "Medības Latvijā" atklāšanas svētki Purnavu muižā Jaunmārupē.

Rīga, 23.dec., LETA. Latvijas un Igaunijas ārlietu ministrijas izsludinājušas ikgadējo konkursu par labāko 2014.gada latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkojumu.
Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), tulkotāju balvas mērķis ir veicināt abu valstu divpusējo sadarbību, sekmējot latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju aktivitāti un profesionalitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī rosināt jauno tulkotāju interesi par tulkošanu.

Pasniedzot iepriekšējā gada tulkotāju balvu, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādīja, ka “balva laika gaitā ir kļuvusi par skaistu, simbolisku tradīciju. Tā ir veicinājusi interesi, kā arī nostiprinājusi zināšanas vienam par otru. Konkursa nominantu darbu tulkojumiem ir būtiska nozīme arī abu valstu literatūras un akadēmisko pētījumu popularizēšanā”.

Balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi ministriju ieguldījumi. Konkursa žūrijā būs abu valstu ministriju pārstāvji un abu valstu literatūras eksperti, kuri lēmumu par konkursa uzvarētāju pieņems 2015.gada pavasarī.

Pieteikumus un nominantu CV konkursam var iesniegt ĀM pa pastu vai elektroniski līdz nākamā gada 9.februārim.

Latvijas un Igaunijas ministriju tulkotāju balvu 2009. un 2011.gadā saņēma Maima Grīnberga, 2010. un 2013.gadā – Guntars Godiņš, bet 2012.gadā – igauņu tulkotājs Kalevs Kalkuns.

Tulkotāju balvas iniciatīva bija kopēja iniciatīva 2008.gadā, kad Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums un Igaunijas vēstnieks Latvijā Jāks Jērits uzrakstīja kopēju vēstuli abu valstu ārlietu ministriem.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+