Kultūra
Māksla

Izsludināts konkurss Venēcijas mākslas biennāles Latvijas ekspozīcijas veidošanai0


Iepriekšējā Venēcijas Mākslas biennālē Latviju pārstāvēja mākslinieka Miķeļa Fišera koncepcija “What Can Go Wrong?”.
Iepriekšējā Venēcijas Mākslas biennālē Latviju pārstāvēja mākslinieka Miķeļa Fišera koncepcija “What Can Go Wrong?”.
Publicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi konkursu Latvijas ekspozīcijas veidošanai pasaules prestižākajā mākslas izstādē – 58. Venēcijas mākslas biennālē – kas norisināsies no 2019. gada 11. maija līdz 24. novembrim, LA.lv uzzināja ministrijā.

Konkursa uzdevums ir radīt idejas saturisko koncepciju saskaņā ar aktuālajiem procesiem Latvijas un pasaules mākslās un saturam atbilstošu, vizuāli pievilcīgu, kā arī funkcionālu ekspozīcijas dizaina risinājumu dalībai nākamajā Venēcijas biennāles izstādē.

Metu piedāvājuma izmaksu tāme nedrīkst pārsniegt 123 967 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Konkursa pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt KM līdz šī gada 27.jūnija plkst.11.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija, kurā darbojas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Vītoliņš, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, mākslas zinātniece un kritiķe Santa Hirša, mākslas zinātnieks un kurators Kaspars Vanags, kā arī mākslas kolekcionārs, fonda “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns.

Fonds “Mākslai vajag telpu” noslēdzis līgumu ar KM, kas paredz līdzfinansējumu nākamo trīs Latvijas ekspozīciju veidošanai 150 000 eiro apmērā.

Venēcijas mākslas biennāle tradicionāli norisinās reizi divos gados un ir uzskatāma par vienu no senākajiem un ievērojamākajiem notikumiem starptautiskajā profesionālās mākslas dzīvē, kurā regulāri piedalās ap 90 valstīm no visas pasaules.

2017 gadā notikusī 57.Venēcijas biennāle pulcēja vairāk nekā 600 000 mākslas interesentu no visas pasaules, kas ir rekordliels apmeklētāju skaits. Latviju tajā pārstāvēja mākslinieks Miķelis Fišers ar darbu “What Can Go Wrong” un paviljona ekspozīcijas veidošanu nodrošināja kultūras projektu aģentūra “Indie”.

LA.lv