×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Izsludināts Laikmetīgās mākslas muzeja arhitektūras konkurss

Foto: LETAFoto: LETA

Vieta starp Hanzas un Skanstes ielu, kur paredzēts celt laikmetīgās mākslas muzeju.

Malcolm Reading Consultants (MRC) aicina Latvijas arhitektus, pilsētvides arhitektus – plānotājus un ainavu arhitektus līdz 2016. gada 13. janvārim pieteikties līdzdalībai Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja arhitektūras konkursā, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Jēgere.

Dalībai Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja arhitektūras konkursā tiks izvēlēti pieci starptautiska līmeņa arhitektu biroji – finālisti, kuri sadarbībā ar Latvijas arhitektiem veidos piedāvājumu jaunā muzeja arhitektūras veidolam,.

Jau 2016. gada janvārī no saņemtajiem pieteikumiem finālisti izvēlēsies partnerus no Latvijas ar vispiemērotākajām zināšanām un pieredzi, lai kopīgi veidotu jaunā muzeja skices.

Muzeja koncepcijā iezīmētā vīzija paredz to, ka muzeja ēkai jātop par izcilas arhitektūras paraugu un atpazīstamu pilsētas vizītkarti Rīgas viesiem. Ēkai jābūt būvētai ar tādiem vides ilgtspējības risinājumiem, kas spētu izpelnīties starptautisku interesi un novērtējumu. Lai sasniegtu šos mērķus, konkursu rīko uzņēmums Malcolm Reading Consultants (MRC), kas šovasar veiksmīgi organizēja komplicēto Guggenheim Helsinki muzeja arhitektūras konkursu Somijā.

Jēgere stāsta, plānots, ka konkurss norisināsies aptuveni sešus mēnešus. Tā noslēgumā tiks izvēlēts uzvarētājs, bet pārējie konkursa dalībnieki iegūs prēmijas.

Jāpiebilst, 2006. gadā jau notika viens starptautisks konkurss Laikmetīgās mākslas muzeja projektam, kurā par labāko atzina pasaulslavenā nīderlandiešu arhitekta Rema Kolhāsa piedāvājumu. Tajā laikā muzeju bija paredzēts izveidot Andrejsalā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+