Mobilā versija
+14.5°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
11. februāris, 2014
Drukāt

“Izsmadzeņotā” mīlestība


Foto - LETAFoto - LETA

Sirakūzu universitātes profesores Stefānijas Ortigas pētījums apliecina, ka iemīlēšanās ne tikai smadzenēs rada tādas pašas ķīmiskās vielas kā kokaīna efekts, bet arī iedarbojas uz smadzeņu laukiem, kas atbildīgi par cilvēka intelektu.

Ortigas pētnieku grupa atklājusi, ka, cilvēkam iemīloties, pastiprināti sāk darboties 12 smadzeņu lauki, smadzenēs radot dopamīnu, oksitocīnu, adrenalīnu un vazopresīnu, kas veicina tādas pašas eiforijas sajūtas kā kokaīna lietošana. Vienlaikus iemīlēšanās atstāj ietekmi uz smadzeņu laukiem, kas atbildīgi par izziņas procesiem. “Tāpēc var rasties jautājums, vai cilvēks iemīlas ar sirdi vai smadzenēm?” vaicā Ortiga. “Tas ir ļoti slidens jautājums, bet es teiktu, ka būtiskākās ir smadzenes. Bet, protams, arī sirdij ir ietekme uz ārkārtīgi sarežģīti veidoto iemīlēšanās procesu.” Viņas pētījums arī apliecina, ka ir nepieciešama tikai piektā daļa sekundes, lai cilvēks iemīlētos.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+