×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Izsniedz pirmo mājokļa kredītu ar valsts galvojumu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Banka “Citadele” izsniegusi pirmo mājokļa kredītu ar valsts galvojumu, pavēstīja bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

Viņa informēja, ka pirmā ģimene, kas valsts atbalsta programmas ietvaros iegādājusies mājokli, ir no Rīgas.

“Latvijas ģimenēm ar bērniem ir liela interese par iespēju iegādāties savu īpašumu valsts atbalsta programmas mājokļa iegādei ietvaros, saņemot bankas “Citadele” hipotekāro kredītu ar Latvijas attīstības finanšu institūcijas “Altum” sniegto valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem par pirmo iemaksu,” klāstīja Ābelniece.

Plašāk par valsts atbalsta programmas mājokļu iegādei īstenošanas gaitu un pirmo ģimeni, kas tās ietvaros iegādājusies mājokli, plānots informēt preses konferencē pirmdien, 9.februārī.

Pasākumā bankas “Citadele” Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa informēs par ģimeņu interesi un konsultācijās novērotajām tendencēm un vēlmēm, plānojot mājokļa iegādi, savukārt “Altum” valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš informēs par mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmai pieejamo finansējumu.

Banka “Citadele” pagaidām ir vienīgā banka Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem.

Jau vēstīts, ka banka “Citadele” 14.janvārī parakstīja līgumu par dalību minētajā atbalsta programmā.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē, proti, ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 tūkstoši eiro, ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni – 15%, bet ne vairāk kā 15 tūkstoši eiro, savukārt, ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 tūkstoši eiro.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” septembra beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas iegādājusies 12 starptautisku investoru grupa un “Ripplewood Advisors LLC”, taču darījuma īstenošanai vēl jāsaņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauja, kā arī Lietuvas un Šveices banku uzraugu piekrišana

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+