Pasaulē
Vēsture

Izsolē izliktas Leonīda Brežņeva autovadītāja tiesības0

Ekrānšāviņš no “litfund.ru”

Krievijas izsoļu nams “Litfond” Maskavā 14. novembrī izsolīs 60. – 80. gadu Padomju Savienības komunistiskās partijas Centrālkomitejas (PSKP CK) ģenerālsekretāra, tas ir faktiskā PSRS vadītāja Leonīda Brežņeva autovadītāja tiesības, vēsta Krievijas mediji. Dokumenta izsoles sākuma cena noteikta 1,35 – 1,5 miljonu rubļu jeb 19 – 21 tūkstoša eiro apmērā.

Informācijā izsoļu nama interneta vietnē teiks, ka tiesības “AAK Nr. 000077” Brežņevam izsniegtas Maskavā 1976. gadā: “Dabiski, to īpašniekam bija pielaide pie visu veidu kategoriju transporta līdzekļu vadīšanas”.

PSKP CK ģenerālsekretārs varēja lepoties ar A, B, C, D un E kategorijām, kas nozīmē, ka viņš varēja ne tikai vadīt motociklu, vieglo un kravas auto, bet arī pasažieru autobusu ar vairāk nekā 8 sēdvietām un kravas automašīnas ar piekabēm.

Komplektā ar tiesībām izsniegts brīdinājumu talons. Abi dokumenti ir ielaminēti un lieliskā stāvoklī.

Kā zināms, Brežņevs bija dedzīgs auto cienītājs. Kremļa garāža atradās 68 ekskluzīvas un dārgas ārvalstu ražojuma automašīnas, no kurām vairākas ģenerālsekretāram sarūpēja amerikāņu uzņēmējs, Ventspils ķīmiskās ostas būves finansētājs Armands Hammers.

Tāda bija piemēram ASV ražojuma “Lincoln Continental” un britu 1966. gada “Rolls Royce Silver Shadow”. Ar pēdējo Brežņevs, pats būdams pie stūres, 1980. gadā avarēja, ietriecoties kādā kravas auto.

Mūsdienās šis sadauzītais limuzīns ir Rīgas Motormuzeja eksponāts.

Vēl PSRS līdera rīcībā bija tādi auto kā Itālijas kompartijas vadības dāvātais 290 zirgspēku “Maserati Quattroporte” un Vācijas Federatīvās republikas kanclera dāvana “Mercedess Benz 600”.

Pēc individuālā pasūtījuma komplektēto “Lincoln Continental” Brežņevs saņēma 1973. gadā ASV vizītes laikā no ASV prezidenta Ričarda Niksona rokām. PSRS galva bijis tādā sajūsmā, ka nekavējoties sēdies pie stūres un arī Niksonam pieklājības pēc bija jāsēžas līdzās.

ASV prezidents vēlāk atcerējās, ka bijis šausmās no Brežņeva braukšanas stila, pagriezieni tika izbraukti tādā ātrumā, ka auto “sanesa”.
Saistītie raksti

Acīmredzot, šoferim braukšanas laikā pat formāli nebija auto vadītāja tiesību un arī nekādus eksāmenus viņš, saprotams, nekad nav kārtojis. Tās tiesības, kuras šobrīd tiek piedāvātas izsolē, izsniegtas 1976. gada 10. decembrī, tātad deviņas dienas pirms Leonīda Iļjiča 70 gadu jubilejas.

Uzskata, ka tā bijusi PSRS iekšlietu ministra Nikolaja Ščolokova “humoristiska dāvana” šefam. Dokuments glabājies Brežņeva Piemaskavas vasarnīcā līdz 1991. gadam, kad rezidence pārgāja tā laika Maskavas mēra Gavriilas Popova rīcībā. Izsoļu nams neinformē, kurš tieši uzticējis izsoļu namam minētā artefakta pārdošanu.

LA.lv