Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
26. februāris, 2016
Drukāt

Izsolē pārdod 18. gadsimta prezervatīvu

vesturisks prezervativs

Interneta izsoļu vietnē “Catawiki” kā kuriozs pārdots ap 200 gadu sens, no aitas zarnas izgatavots prezervatīvs, vēsta britu laikraksts “Mirror”. Retā priekšmeta sākumcena bija 200 eiro, taču interesenti summu paaugstināja līdz 600 eiro, kas arī bija galējā summa. To, apsteidzot vairākus muzejus, samaksājis solītājs no Amsterdamas, par kura tālākajiem nodomiem attiecībā uz ieguvumu nekas nav zināms.

Speciālisti uzskata, ka Francijā uzietais prezervatīvs izgatavots 18. vai 19. gadsimtā un savā ziņā ir ļoti liels retums. Prezervatīvs ir 19 cm garš. Tamlīdzīgi pašdarināti kontracepcijas līdzekļi līdz šim bija atrodami tikai muzejos, līdz izsolēm tādas lietas nav nonākušas

Senākais zināmais tiek datēts ar 1640. gadu un savulaik atrasts Zviedrijas pilsētā Lundā. Tomēr skaidrs, ka prezervatīvi pastāvēja vēl senās Ēģiptes un antīkās pasaules laikos. Tos izgatavoja no aitu, kazu, cūku, teļu zarnām, vēlāk arī no lina auduma un īpaši apstrādātas ādas. Saprotams, ka tie bija domāti vairākkārtējai izmantošanai un maksāja diezgan dārgi, tādēļ bija turīgākā slāņa privilēģija.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+