Ekonomika
Īpašums

Izsolē pārdos “Gaismas pilij” pretī esošo ēku0

Ekrānuzņēmums no vietnes “Google Maps”

Izsolē ar sākumcenu 1,66 miljoni eiro mēģinās pārdot “Gaismas pilij” pretī esošo ēku Kuģu ielā 13, aģentūru LETA informēja Privatizācijas aģentūrā (PA).

Ēka Kuģu ielā 13 atrodas pretī Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkai.

Šis īpašums izpelnījās ārzemju žurnālistu uzmanību 2015.gadā notikušā Austrumu partnerības samita laikā saistībā ar uzrakstu “Tu neesi viena!” uz jumta.

Īpašums sastāv no būves ar kopējo platību 3641,9 kvadrātmetri un zemesgabala ar platību 0,1189 hektāri. PA atzina, ka nekustamais īpašums atrodas ekskluzīvā vietā netālu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un viesnīcas “RadissonBlu Daugava”.

Četrstāvu ēka, kurai ir arī divi pazemes stāvi, ir būvēta 1910.gadā.

Iepriekš ēka ir tikusi izmantota kā mācību iestāde.

2018.gada jūnijā Ministru kabinets pieņēma lēmumu nodot īpašumu privatizācijai uzņēmējam Mihailam Uļmanam piederošajam uzņēmuma SIA “Jūsu grupa “Arhitekts””.

Tomēr PA valdes apstiprinātie nekustamā īpašuma privatizācijas noteikumi paredz to pārdot izsolē ar augšupejošu soli.

Maksāšanas līdzekļu proporcija par nekustamo īpašumu kopumā ir noteikta 75,31% eiro, 18,43% privatizācijas sertifikāti un 6,26% īpašuma kompensācijas sertifikāti.

Samaksu par nekustamo īpašumu varēs veikt uzreiz, vai arī paredzēta nomaksa līdz desmit gadiem.

Pircējs ir tiesīgs privatizācijas sertifikātos un/vai īpašuma kompensācijas sertifikātos maksājamo daļu pēc to nominālvērtības samaksāt eiro pirms līgums noslēgšanas, kā arī visā nomaksas pirkuma līgums laikā.

Saistītie raksti

Izsole paredzēta šā gada 1.augustā plkst.13 PA telpās Valdemāra ielā 31, Rīgā. Uz izsoli var pieteikties līdz šā gada 19.jūlija plkst.16.

Līdz pieteikuma iesniegšanai pretendentiem jāsamaksā nodrošinājums 166 000 eiro apmērā.
LA.lv