Uncategorized

Izsolē pieļauti pārkāpumi0

Biju parādā par dzīvokli, kuru iegādājos uz kredīta, ieķīlājot bankā, tāpēc banka caur tiesu piedzina no manis šo summu. Tiesu izpildītājs rīkoja dzīvokļa izsoli, un otrajā reizē to par minimālu cenu nopirka kaimiņiene, kura zināja par manām finansiālajām problēmām.

Es no tiesu izpildītāja saņēmu tikai vienu paziņojumu par pirmo izsoli, kurā bija norādīts, ka gadījumā, ja neviens šo dzīvokli nepirks, būs arī trešā izsole. Vai tiesu izpildītājs rīkojās likumīgi, man neko iepriekš nepaziņojot par otro izsoli? 
Mārīte Rīgā

 

Jurists Aleksandrs Čičerins skaidro, ka, uzsākot tiesas nolēmuma piespiedu izpildi, zvērinātam tiesu izpildītājam ierakstītā pasta sūtījumā bija jānosūta parādniekam paziņojums par pienākumu izpildīt nolēmumu (Civilprocesa likuma 555. pants), kā arī paziņojums par parāda nokārtošanu ar norādi, ka turpmākā piedziņa tiks vērsta uz ieķīlāto nekustamo īpašumu (600. pants).

Tāpat bija jāsaņem arī paziņojums par veikto dzīvokļa novērtējumu, un jums bija tiesības 10 dienu laikā lūgt atkārtotu novērtēšanu, ja uzskatāt, ka šis ir nesamērīgi zems.

Zvērināta tiesu izpildītāja paziņojums, ka būs arī trešā izsole, nav likumīgs, jo Civilprocesa likuma 616. pants nosaka: ja pirmā izsole nav notikusi, otro izsoli izziņo un rīko, ievērojot pirmās izsoles noteikumus.

Turklāt nekustamā īpašuma solīšana sākas no summas, kas ir 75 % no sākumcenas pirmajā izsolē. Ja otrā izsole nav notikusi un neviens nav vēlējies paturēt nekustamo īpašumu sev, tas paliek iepriekšējā īpašnieka īpašumā un piedziņas atzīmi zemesgrāmatā dzēš.

Tas nozīmē, ka varat griezties tiesā ar sūdzību par zvērināta tiesu izpildītāja rīcību un izsoles atzīšanu par spēkā neesošu. Civilprocesa likums nosaka, ka izsoli atzīst par spēkā neesošu, ja:

• kādam nepamatoti nav atļauts piedalīties izsolē vai nepareizi atraidīts kāds pārsolījums;

• nekustamo īpašumu nopirkusi persona, kura nav bijusi tiesīga piedalīties izsolē;

• nekustamais īpašums pārdots pirms termiņa, kāds noteikts paziņojumā par pārdošanu;

• piedzinējs vai solītājs rīkojušies ļaunprātīgi;

• vēršot piedziņu uz nekustamo īpašumu, tiesu izpildītājs pieļāvis būtiskus procesuālus pārkāpumus vai konstatēti citi būtiski apstākļi, kas nepieļauj nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz pircēja vārda.

Sūdzību par tiesu izpildītāja rīcību, kas ļauj prasīt izsoles atzīšanu par spēkā neesošu, 10 dienu laikā no izsoles dienas var iesniegt apgabaltiesā, ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu. Ja nolēmums būs pozitīvs, būs atkārtota izsole pēc tās noteikumiem, kura atzīta par spēkā neesošu.

Sūdzībā jānorāda visi tiesu izpildītāja pieļautie procesuālie pārkāpumi – likumā noteikto paziņojumu nenosūtīšana, nelikumīgā norāde uz trešo izsoli, ka solītājs ir rīkojies ļaunprātīgi, jo īpašuma ieguvēja ir kaimiņiene, kura bija informēta par jūsu finansiālajām problēmām, tāpēc arī izsolē saņemtā summa ir neatbilstoši zema.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
AP nāk klajā ar jaunu ideju, kā pacelt mediķiem algas 2
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirmie partiju komentāri par mediķu algu celšanu uz deficīta rēķina
19 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Apkopoti pedofilu iecienīti triki bērnu kailfoto izvilināšanai. Kā rīkoties, ja bērna kailfoto nonācis internetā?
55 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
Atvadīsies no Helgas Dancbergas 1
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Rātsnams izgaismots Krievijas karoga krāsās? RD skaidro, kā bija patiesībā 1
1 stunda