×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Izsolīs Čaplina slaveno katliņu un spieķi

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Nedēļas nogalē tiks izsolīts mēmā kino leģendas Čārlija Čaplina katliņš un spieķis, otrdien paziņoja izsoļu nams “Bonhams”. Aplēsts, ka divu no daudzajiem Čaplina spieķiem un cepurēm, kas filmās “City Lights” un “Modern Times” kļuva par aktiera firmas zīmi, cena varētu sasniegt aptuveni 40 līdz 60 tūkstošus mārciņu (35,2 līdz 52,7 tūkstošus latu).

Nav zināms, cik vēl daudzi Čaplina katliņi un spieķi saglabājušies līdz mūsdienām, sacīja “Bonhams” piemiņlietu speciāliste Lūsija Kara.

Čaplina “mazā klaidoņa” tēls atnesa aktierim pasaules slavu. Holivudas leģenda vēsta, ka tēls kādā lietainā dienā esot nejauši izgudrots filmu studijā “Keystone”. Pirmoreiz tas bija redzams 1914.gada filmā “Kid Auto Races at Venice”, bet pēdējo reizi – kinolentē “Modern Times” 1936.gadā.

18.novembra izsolē tiks pārdotas arī citu slavenību piemiņlietas, tostarp džeza mūziķa Čārlija Pārkera saksofons un “The Beatles” līdera Džona Lenona vēstule, kurā viņš uzskicējis sevi un sievu Joko Ono kailus.

Izsolē tiks piedāvāts arī aktrises Merilinas Monro fotogrāfiju arhīvs, agrīns karikatūrista Čārlza Šulca komikss “Peanuts” un pīts krēsls no kafejnīcas “Rick’s Cafe” kulta filmā “Casablanca” (“Kasablanka”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+