×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. marts, 2018
Drukāt

Izsolīs daļu no Ķemeru nacionālā parka “neitrālās teritorijas”

Foto - LETA/Lauris NagliņšFoto - LETA/Lauris Nagliņš

Ķemeru nacionālais parks.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izsolīs 3556 kvadrātmetru lielu Ķemeru nacionālā parka teritoriju uz kuras atrodas vidi degradējošas būves, šodien lēma valdība.

Kā norāda ministrija, izsolīt plānots teritoriju, kura atrodas parka “neitrālajā zonā” un kura, saskaņā ar likumu ir izveidota, lai veicinātu kūrortu saimniecības attīstību, saglabātu apvidum raksturīgo ainavu un arhitektūru un veicinātu nacionālā parka teritorijas ilgtspējīgu attīstību, kā arī nodrošinātu transporta infrastruktūras objektu uzturēšanu un attīstību.

Saskaņā ar dabas datu pārvaldības sistēmas “Ozols” informāciju, šajā teritorijā nav konstatēti īpaši aizsargājami biotopi vai aizsargājamu sugu atradnes vai dzīvotnes.

Ministrija skaidro, ka šis nekustamais īpašums nav nepieciešams Dabas aizsardzības pārvaldes funkciju nodrošināšanai un VARAM ieskatā lietderīgākais īpašuma atsavināšanas veids būtu tā pārdošana izsolē. Tāpat arī Ķemeru nacionālā parka likums neaizliedzot teritorijas atsavināšanu.

Konkrētais īpašums atrodas Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvē 5, Jūrmalā, un sastāv no zemes vienības 3556 kvadrātmetru platībā, sūkņu stacijas un divām palīgēkām. Tā vērtība uz 2017.gada 1.janvāri bija 2823 eiro, norāda ministrijā.

Kā informē VARAM, pašvaldība par šīm ēkām ir noteikusi paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli 3% apmērā, jo tās ir avārijas stāvoklī, apdraud cilvēku drošību un ir nojaucamas. Demontāžas darbi varētu izmaksāt aptuveni 8400 eiro.

Rīkojot izsoli, potenciālie īpašuma ieguvēji tiks informēti par būvju stāvokli un to, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem, viņiem būs pienākums būves sakārtot vai nojaukt.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +12.9
Daugavpils +15
Saldus +11
Liepāja +16.5
Jelgava +10.5
Ventspils +15.9
Limbaži +10
Madona +14.5
Rēzekne +13.0
Draugiem Facebook Twitter Google+