×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Izsolīs Džona Lenona humoristisko pantiņu un zīmējumu kolekciju

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

A work of art by British musician John Lennon entitled 'Untitled illustration of a bespectacled creature with clawed feet', which is expected to realise USD 6,000-8,000 in the "You Might Well Arsk" sale, is handled by an employee at Sotheby's auction house in London on March 21, 2014. AFP PHOTO / BEN STANSALL -- RESTRICTED TO EDITORIAL USE, MANDATORY MENTION OF THE ARTIST UPON PUBLICATION, TO ILLUSTRATE THE EVENT AS SPECIFIED IN THE CAPTION

Jūnijā Ņujorkā tiks izsolīta plašākā privātā kolekcija ar mūziķa Džona Lenona humoristiskajiem pantiņiem un zīmējumiem, piektdien paziņoja izsoļu nams “Sotheby’s”.

Kolekcija atklāj jaunu grupas “The Beatles” dalībnieka personības šķautni.

Kolekcijas pašreizējais īpašnieks ir viens no prestižās Pulicera prēmijas iedibinātājiem Toms Mašlers. Lenona darbus viņš 1964. un 1965.gadā publicēja divos sējumos.

Prognozētā cena ir aptuveni 800 000 ASV dolāru (580 000 eiro) par 89 darbiem, sacīja “Sotheby’s”.

Izsole sakrīt ar “The Beatles” pirmo uzstāšanos Eda Salivana televīzijas šovā 1964. gadā, kas iesāka “bītlu” māniju ASV.

Zīmējumi un dzejoļi tapuši 60.gadu sākumā – “The Beatles” slavas zenītā.

“Tie ļoti atgādina rakstnieku Lūisu Kerolu. “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” un “Alise Aizspogulijā” bija Lenona iemīļotākās bērnības grāmatas, ko viņš ik gadu pārlasīja,” sacīja izsoļu nama grāmatu un manuskriptu nodaļas direktors Filips Eringtons. “Tā ir buldurēšana un muldēšana, taču ļoti humoristiska.”

Taču ne visi uzskata, ka Lenona rindām piemīt literāra kvalitāte. 1964. gada parlamenta debatēs konservatīvais politiķis Čārlzs Kurans tās izmantoja uzbrukumā britu izglītības sistēmai. “Lenons gandrīz prot rakstīt,” viņš teica. “Šķiet, ka viņš būtu uztvēris dažas Tenisona, Brauninga un Roberta Luisa Stīvensona darbu drumslas, ar vienu ausi klausoties futbola spēļu rezultātus radio.”

Izsole norisināsies 4. jūnijā Ņujorkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+