×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Izsolīs leģendārās Merilinas Monro piemiņas lietiņas

Foto: Džūljena izsoļu namsFoto: Džūljena izsoļu nams

Izsolē tieši pirms Merilinas Monro 90. dzimšanas dienas pārdos vairākus kādreiz slavenajai aktrisei piederējušus artefaktus, kuri kopš 1962. gada, kad Monro izdarīja pašnāvību, nekad nav tikuši izstādīti publiski, raksta “Yhe New York Times”.

Līdz ar tādiem sadzīves nieciņiem kā lūpukrāsa, sandales un somiņa izsolē nonāks arī fragmentāri Monro atmiņu pieraksti, aizkustinošas vēstules un daži zīmējumi ar krītiņiem.

Džuljena izsoles nama pārstāvji pauduši, ka visi šie priekšmeti piederējuši agrākajam Merilinas Monro aktiermeistarības pasniedzējam Lī Strasbergam, – aktrise tos viņam un viņa sievai Paulai, ar kuru bija ļoti tuvas, tos novēlēja savā testamentā. Viena vēstule pat rakstīta Paulai Strasbergai.

Starp izsolāmajiem priekšmetiem ir miniatūra rokassomiņa ar lūpu zīmuli un cigaretēm, kuru cer pārdot par 15 000 līdz 20 000 dolāriem, platīna pulkstenis ar dimantiem, kas ir visvērtīgākais izsoles priekšmets. “Blancplain” firmas pulkstenī iestrādāts 71 apaļš un divi šķautnaini dimanti.

Pārdotas tiks arī divas vēstules, ko Merilina Monro sūtīja no psihiatriskās slimnīcas. 1961. gada 2. martā viņa savam ārstam rakstīja, ka uzturēšanos Ņnujorkas Peina Vitnija psihiatriskajā slimnīcā izjutusi kā “atrašanās cietumā par kādu noziegumu, ko neesmu pastrādājusi”. Viņ arī aprakstījusi, kā ar krēslu sadauzījusi spoguli un piedraudējusi personālam sagraizīties, ja viņu neizlaidīs, taču, viņa raksta tālāk, “esmu aktrise un nekad sevi ar nolūku nesavainotu vai neiezīmētu, esmu tieši tik iedomīga”.

Savukārt Paulai Strasbergai nedaudz vēlāk tajā pašā gadā viņa aizrakstīja vēstuli, kurā atzīstas savās bailēs, ka “esmu traka gluži kā visi manas ģimenes locekļi”.

Kā zināms, aktrisi atrada mirušu 1962. gada 36. augustā, viņai pie gultas mētājās tukša miegazāļu pudelīte.

Izsolē tiks pārdota arī bloknota lapiņa, uz kuras Monro īsi pirms savām kāzām ar dramaturgu Artūru Milleru bija uzrakstījusi savas domas par laulību: “Šķiet, es vienmēr esmu bijusi šausmās no domas, ka varētu kļūt kādam par sievu, jo es no dzīves zinu, ka neviens nespēj mīlēt otru, nekad, ne pa īstam.”

Tās bija Monro trešās un pēdējās laulības, pāris izšķīrās 1961. gadā.

Izsolē tiks izlikti arī vairāki Merilinas Monro zīmējumi ar krītiņiem. Šī aktrises puse lielākajai daļai viņa spielūdzēju bija gluži nezināma, taču Monro ļoti patika zīmēt un gleznot; sava iecerētā Ņujorkas dzīvokļa plānā viņa pat bija iezīmējusi studiju, taču tas nekad netika īstenots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+