Kultūra
Māksla

Izsolīs unikālu Latvijas monētu kolekciju0

Foto: “Mākslas vēstniecība”.

Izsoļu namā “Mākslas vēstniecība” tiek izsolīts unikāls atjaunotās Latvijas monētu komplekts – pilna Latvijas bankas sudraba un zelta latu kolekcijas monētu kolekcija no 1993. līdz 2013. gadam, kopumā 98 monētas.

Komplekts ievērojams, ar to, ka tajā ne tikai pārstāvetas pilnīgi visas 20 gados izlaistās kolekcijas monētas, bet turklāt katra ir īpaši sertificēta: pārbaudīts tās autentiskums un stāvoklis, kā arī tā ievietota īpašā vakuuma kapsulā.

Kopumā 98 monētu sertifikācija īpašniekam maksājusi 3000 eiro, bet kolekcijas sākumcena izsolē noteikta 10 000 eiro.

“Monēta ir ne tikai māksla, bet arī vēsture un stāsts,” kolekciju anotē “Mākslas vēstniecība”. “Kolekcijas monētās iekaltas Latvijas zīmes. Katra monēta ir sudrabā vai zeltārniekalta tautasdziesma. Poēzija, kuru veido māksla un augsta tehnoloģijas. Latvijas Bankas kolekcijas monētas ir miniatūri mākslas darbi, ko velta Latvijas vērtībām – notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, mūsu kultūras zīmēm. Katra monēta ir gan mākslas, gan arī savas zemes izziņas avots, un kopā tās veido Latvijas vērtību enciklopēdiju.”

Starp kolekcijas retākajām un līdz ar to vērtīgākajām monētām minamas “ANO 50”, Sidneja 2000 – “Treka riteņbraucējs” un zelta “Šķēpmetējs”, apdraudētā fauna – “Grieze” un “Ūdele”, sērija “Kuģniecības vēsture”, “Ciparu” monēta, visas trīs “Laika” monētas, kā arī sērija “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības”, “Likteņa” un “Laimes” monētas, un vēl vairākas citas.

LA.lv